Pączkowe szaleństwo w Gryfinie

SerduszkoGrupa członków Stowarzyszenia „Więź”, na zaproszenie pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Gryfinie, udała się do Gryfina na ostatnią zabawę karnawałową. 20 luty 2020 roku to szczególna data, gdyż był to Tłusty Czwartek, rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. Z tej to okazji w ŚDS zorganizowano zabawę. Był też drugi powód do celebrowania, a mianowicie niedawno obchodzone Walentynki. Tak więc z wielu powodów pracownicy i uczestnicy ŚDS-u w Gryfinie postanowili poświętować. Członkowie „Więzi” ochoczo do tego się przyłączyli.

Po krótkiej podróży pociągiem zostali na miejscu przywitani pyszną i gorącą zupą gulaszową – wytwór własny uczestników ŚDS-u. Posileni i rozgrzani imprezowicze radośnie rzucili się w objęcia tańca. Czekały też liczne konkursy i zabawa karaoke.

Gości przywitał Mariusz K. ze swoim wierszem okolicznościowym Walentynkowym, a także Szymon, który opowiedział o tradycji związanej z Tłustym Czwartkiem. Na stole też panowała atmosfera tłustoczwartkowa – pączków było co niemiara.

Czas przy tańcu i zabawie szybko mijał i żal było rozstawać się z gościnnymi i przemiłymi gospodarzami, ale cóż pociąg do Szczecina już czekał. Członkowie „Więzi” pięknie więc podziękowali za gościnę. Szczególne podziękowania należą się pani Krystynie Szyszkowskiej, kierowniczce ŚDS-u, oraz wszystkim jego pracownikom, którzy tak wspaniale ugościli przyjezdnych.