Pokochaj siebie bezwarunkową miłością

I say no„Asertywność i poczucie własnej wartości” to temat kolejnego wykładu z cyklu „Wykłady na Arkońskiej”. Odbył się on 24 czerwca 2017 r. w siedzibie Stowarzyszenia „Więź” a przygotowała go i poprowadziła Paulina Mi.

Asertywność to … korzystanie z osobistych praw bez naruszania praw innych…, czym jest asertywność, sposoby komunikacji osoby asertywnej i dlaczego warto być asertywnym w pracy i w życiu codziennym. Takie problemy były poruszane na wykładzie. Oprócz slajdów pokazany został też krótki film o tym jak być asertywnym. Nie jest łatwo być asertywnym, więc wiedza nabyta podczas prelekcji na pewno się przyda. Nie obyło się bez pytania konkursowego pozwalającego ocenić uwagę słuchaczy, oczywiście  z nagrodą dla zwycięscy.

Po pierwszej części spotkania uczestnicy poproszeni zostali do wypełnienia testu składającego się z 25 pytań, które pozwoliły ocenić siebie pod kątem asertywności. Wyniki testu były przeróżne, czasem wręcz zaskakujące i dające wiele do myślenia.

Druga cześć wykładu poświęcona była tematyce – czy masz poczucie własnej wartości. Znowu okazało się, że wiele osób nie wierzy w swoje możliwości. A zaakceptowanie samego siebie i pokochanie bezwarunkową miłością to droga do sukcesu. Nie jest ona łatwa i wymaga wieloletniej pracy nad sobą. Trzeba wyznaczać sobie odpowiednio małe cele i cierpliwie je realizować. Kilka praktycznych porad i sposobów radzenia sobie z problemami usłyszeli uczestnicy wykładu od Pauliny. Na koniec wypełnili kolejny test, tym razem pozwalający ocenić siebie także pod względem samooceny.

Obydwie części wykładu uświadomiły widzom, że jest wiele do zrobienia i należy pracować nad sobą aby sprawić by życie było łatwiejsze i pełne sukcesów. 

Dziękujemy prelegentce za kolejny ciekawy temat i profesjonalne przygotowanie prezentacji, a także za tak zajmujące jej wygłoszenie.