Login

Hasło


Polfamilia
Droga do siebie

Spotkania

Spotkanie Wielkanocne

BazieW dniu 15 kwietnia, jak co roku spotkaliśmy się aby wspólnie uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne. Razem przygotowaliśmy stoły, na których znalazły się potrawy zrobione przez naszych członków. Były tam różnego rodzaju sałatki, śledzie w sosie słodko kwaśnym, pyszna kiełbasa i mnóstwo ciast. Stół aż się uginał od jedzenia ale i nasze apetyty były wielkie. O 18-ej zasiedliśmy do stołu, a było nas tak wiele, że ledwo pomieściliśmy się. W tym roku niestety, z powodów zdrowotnych, nasza kochana Pani Prezes Mariola nie była z nami obecna. Na mnie spoczął obowiązek rozpoczęcia spotkania, przeczytałam więc życzenia jakie napisała dla nas Pani Prezes i zaprosiłam gości do ucztowania. Stuknęliśmy się jajkami i zaczęliśmy pałaszować smakołyki. Przy rozmowie i degustacji potraw czas upłynął bardzo szybko. Na koniec Wandzia przedstawiła nowym członkom profil działalności Stowarzyszenia i rozdzieliła między wszystkich bukszpan na Wielkanocny Stół.

 

We wtorek spotkaliśmy się jak co roku na spotkaniu Wielkanocnym. Niestety nie było wśród nas naszej prezes pani Marioli . Pozdrawiamy wszyscy ciebie Mariola serdecznie. W związku z tym życzenia od naszej prezes przeczytała Lila, która tym razem była gospodarzem. Zgodnie z tradycją wszyscy się stukaliśmy pisankami. Stoły były suto zastawione, pełno ciast, przebojowa sałatka Lilii, więc ucztę mieliśmy wyśmienitą, ja sam muszę się przyznać ,że zjadłem aż 5 kawałków ciasta, które co roku robi mama Marioli – jest wyśmienite!. Dochodzą wciąż nowe osoby do naszego stowarzyszenia- to dobrze, życzę żeby się potrafili u nas odnaleźć i znaleźć pomoc w swoich problemach.

Jarek

Galeria

17.04.2014

kropki

Kiermasz Wielkanocny 2014 r.

Makieta urzędu10 kwietnia w hali Urzędu Wojewódzkiego odbył się kiermasz Wielkanocny, w którym wzięło udział kilka organizacji pozarządowych. Wśród nich było też Stowarzyszenie „Więź”. Na prowizorycznych stoiskach rozłożone były wytwory świąteczne wykonane wcześniej przez członków Stowarzyszenia. Były tam jaja Wielkanocne zrobione ze styropianu i kolorowych tasiemek, rzeżucha, palemki z bukszpanu. Koleżanka Małgosia zaprezentowała też urocze obrazy malowane techniką olejną, o tematyce Wielkanocnej. Zainteresowanie naszymi wyrobami było ogromne i chociaż kończyło się zwykle na oglądaniu i podziwianiu, to satysfakcja z trudu włożonego w przygotowania do kiermaszu była ogromna. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zorganizowanie tego przedsięwzięcia i pomoc w wykonaniu produktów.

Galeria

13.04.2014

kropki

Akcja 1% po raz kolejny

Tramwaj kwiecieńPo raz kolejny członkowie „Więzi” wzięli udział w akcjach promujących odpisy 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. 29 marca był to przemarsz z placu Grunwaldzkiego do Pomniku Czynu Polaków. W czasie procesji rozdawane były mieszkańcom Szczecina ulotki. 1 kwietnia, drugi już raz, z zajezdni Pogodno wyjechał zabytkowy tramwaj z przedstawicielami organizacji pozarządowych, również i naszego Stowarzyszenia. Członkowie biorący udział w przejażdżce na przystankach tramwajowych rozdawali ulotki „Więzi”. Wszystkie te akcje na pewno przełożą się na wielkość darowizn 1%.

4.04.2014

kropki

IV Wiosenny Rajd Nordic Walking

Nordic walking21 marca odbyła się już IV edycja „Wiosennego Rajdu Nordic Walking” zorganizowanego przez pracowników DPS z ul. Broniewskiego. Do udziału zaproszonych zostało kilka organizacji i instytucji zajmujących się ochroną zdrowia psychicznego. Było wśród nich również Stowarzyszenie „Więź”. Punktem zbiorczym był Pomnik Czynu Polaków, skąd po krótkiej rozgrzewce uczestnicy rajdu udali się w kierunku Polany Sportowej. Trasa było dosyć długa, więc wszyscy dotarli na miejsce zmęczeni ale jeszcze pełni werwy i chęci do dalszej zabawy. Apetyty po marszu były ogromne, więc zaraz przystąpiono do pieczenia kiełbasek na ognisku. Pracownicy DPS-u przygotowali też poczęstunek, wśród którego nie zabrakło tradycyjnego żurku i słodkiego deseru. Atrakcją rajdu były pokazy ratownictwa z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Na koniec zabawy uczestnicy zebrali się razem i śpiewali piosenki przy akompaniamencie gitar. Rajd był bardzo udany, tym bardziej że pogoda była piękna i wiosenna, więc wszyscy zadowoleni wrócili do domów. Dziękujemy pracownikom DPS-u za ich trud włożony w zorganizowanie rajdu.

 

„21.03.2014r. odbył się rajd nordic walking w którym uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia „Więź”, oraz członkowie innych stowarzyszeń i ośrodków skupiających osoby niepełnosprawne. Trasa miała ok. 10 km. i prowadziła od Pomnika Trzech Orłów, przez Lasek Arkoński do Polany Białej. Na polanie piekłem kiełbasy i bułkę na ognisku, jadłem smaczny żurek i pyszne ciasto. Śpiewałem też wraz z innymi piosenki biesiadne przy akompaniamencie gitary. Ponadto oglądałem pokazy udzielania pierwszej pomocy wykonywane na manekinach. W ćwiczeniach można było także uczestniczyć osobiście. Wracałem stamtąd zadowolony i jednocześnie spragniony uczestnictwa w kolejnych takich rajdach, myślę, że inni także.”

Przemek K.

Galeria

22.03.2014

kropki

Carmen i inne fantazje...

SkrzypceZachwycające kobiety, szalona miłość, zazdrość, zemsta i w końcu śmierć. A w samym środku piekielnie utalentowany skrzypek. Na program koncertu „Carmen i inne fantazje...” składały się kompozycje niezwykle popularne wśród orkiestr i słuchaczy całego świata. Nadzwyczajne opowieści w nich zawarte, fantazje zapisane nutami, przenoszą słuchaczy wprost z sal koncertowych w epicentrum nieprawdopodobnej akcji. Te pobudzające wyobraźnię historie z mistrzowską wirtuozerią opowiedział dźwiękami zaproszony przez Baltic Neopolis Orchestra Vasko Vassilev.

Prawdziwą ucztę muzyczną przeżywali też członkowie Stowarzyszenia „Więź” ponieważ wybrali się na ten koncert do Trafo Trafostacji Sztuki. Występy orkiestry i skrzypka spotkały się z zachwytem publiczności, która owacjami nagradzała każdy utwór.

Z Trafostacji członkowie udali się do kawiarenki na kawę i lody aby podzielić się wrażeniami z koncertu z innymi.

 

Kilka fotek

16.03.2014

kropki

Kampania 1% Spotkanie OPP w GALAXY

Logo 1%Dnia 13 marca w godzinach 16:00-20:00 w Centrum Handlowo-Rozrywkowym GALAXY odbyła się Kawiarenka NGO, której gośćmi byli przedstawiciele Organizacji Pożytku Publicznego.

Spotkanie w ramach kampanii „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1%”, było skierowane do mieszkańców Szczecina i miało na celu rozpropagowanie wśród podatników podatku dochodowego od osób fizycznych możliwości odpisywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, w szczególności tych działających w naszym mieście.

Byli tam obecni również przedstawiciele Stowarzyszenia „Więź”. Koleżanka Lila rozdawała ulotki zachęcające do przekazania 1% na rzecz naszej organizacji, a kolega Edward powiedział kilka słów o działalności Stowarzyszenia. Pokazano też prezentację multimedialną „Więzi” przygotowaną przez Lilę oraz kilka obrazów olejnych namalowanych przez naszych członków.

Kawiarenka była bardzo udana i urozmaicona występami artystów stowarzyszenia Studio Animacji Artystycznych „Spektrum”.

 

Galeria

14.03.2014

kropki

Muzyka leczy

KoncertMuzyka stosowana jako środek terapeutyczny, stwarza możliwość oddziaływania nie tylko na wybrane sfery rozwoju człowieka i obszary jego funkcjonowania, ale oddziałuje na człowieka jako jedność ciała, umysłu i duchowości. Daje możliwość odbioru miłych i przyjemnych doznań. Może być źródłem kreatywnych zachowań człowieka, inspiracji twórczych. Pomaga w nawiązywaniu kontaktu ze światem, z innymi ludźmi. Przezwycięża smutek i monotonię, daje radość i siłę do pokonania słabości i lęku.

KoncertTaki kontakt z muzyką mieli członkowie Stowarzyszenia w niedzielny wieczór, 23 lutego słuchając koncertu zespołów rockowych „Miąższ” i „Chorzy” w Rocker Club. Oba zespoły zaprezentowały muzykę lekką i przyjemną, porywającą momentami do tańca. Przy herbacie i orzeszkach członkowie z przyjemnością spędzili czas w klubie delektując się występem. Zespół Chorzy spodobał się najbardziej, porywając naszego kolegę Mariusza do tańca.

24.02.2014

kropki

„Więź” bawiła się w walentynki

serce14 luty to święto zakochanych, wiele serc wyznało sobie miłość tradycyjną walentynkową kartką. Tak też było i u nas, młodzi wymienili się życzeniami, ale nie tylko.

Członkowie „Więzi” spotkali się aby razem uczcić to święto. Było wiele gier i zabaw, ale największym zainteresowaniem cieszył się konkurs karaoke. Zorganizowała go nasza koleżanka Paulina i dał nam on wiele radości i śmiechu. Kolejka do mikrofonu ustawiła się długa i objawiło się wiele talentów wokalnych.

Ciekawe tez były konkursy na których trzeba było odczytać wiersze miłosne. Robiono to z dużą ekspresją i uczuciem. Jury miało problem z wyłonieniem zwycięscy, ostatecznie słodką nagrodę dostali wszyscy.

Choć stół biesiadny był suto zastawiony prawdziwą niespodziankę sprawił kolega Henryk, który zafundował dla uczestników zabawy kilka wielkich pizz. Spałaszowano je z wielkim apetytem. Dziękujemy.

 

„14.02.2014 w siedzibie Stowarzyszenia „Więź” odbyła się zabawa walentynkowa. Razem z innymi śpiewałem przeboje z karaoke, tańczyłem, opowiadałem kawały i brałem udział w konkursach. Pierwszy konkurs polegał na tym, że w niedokończony rym w wierszu trzeba było wstawić własny wymyślony przez siebie rym. W następnym zaś należało z jak największym uczuciem przeczytać wiersz sławnego poety. Nie zabrakło też pysznego jedzenia. Lila zrobiła sałatkę jarzynową, Małgosia ryżową, a Henryk zamówił pizzę. Dobrze się bawiłem i wyszedłem zadowolony, myślę, że inni też.”

Przemek K.

Galeria

15.02.2014

kropki

„Niewiele trzeba by czuć się lepiej..”

Kto na „Więź” 1% wpłaci
Ten na pewno nie przepłaci!

Tramwaj luty 2014Z takim hasłem członkowie „Więzi” rozdawali Szczecinianom ulotki proszące o przekazanie swojego 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. Akcja zorganizowana przez miasto Szczecin prowadzona była w zabytkowym tramwaju, który z piskiem kół krążył po ulicach Szczecina. Zaangażowanie naszych ludzi było ogromne, w trakcie krótkich postojów na przystankach tramwajowych rozprowadzili w dwie godziny wszystkie ulotki. Zainteresowanie ludzi było również duże, często pojawiał się uśmiech na twarzy na dźwięk naszego hasła. Z pewnością przełoży się to na wielkość wpływów z 1%.

15.02.2014

kropki

Zawody piłki nożnej

PiłkarzW dniu 16 stycznia, na zaproszenie DPS-u przy Broniewskiego, członkowie Stowarzyszenia „Więź” wzięli udział w III Turnieju Halowym piłki nożnej. Turniej odbył się w sali sportowej Seminarium Duchownego i walczyły w nim o puchar pierwszeństwa cztery świetne drużyny. Emocje zaczęły się w momencie losowania kto z kim zagra i nie opuszczały widzów i grających do końca rozgrywek. Nasi strzelili 8 goli we wszystkich meczach, liderami byli Marek, Leszek i Damian. Drużyna z „Więzi” zajęła zaszczytne, drugie miejsce ale wygrani w tych zawodach byli wszyscy, ponieważ najważniejszy był duch walki jaki towarzyszył zawodnikom.

 

„2 miejsce WIĘZI”
Chociaż w Turnieju nie grałem
to jednak wiernie „Więzi” kibicowałem,
wiary dodawałem mimo, że wszystko
to z trybun widziałem :D
O finale „Więzi” marzyłem
i się nie przeliczyłem ! :))
Chociaż w głębi w to nie wierzyłem
to się mile zaskoczyłem :)
W zwycięstwo naszych w finale wierzyłem
jednak drugim miejscem „Więzi” też się ucieszyłem ;))
Nasi świetnie grali , i się nie poddali.
Świetny wynik uzyskali
Mimo, że mniej od innych trenowali.
Szkoda, że turnieju nie wygrali
ale świetne 2 miejsce uzyskali ! :)
Autor wiersza: Mariusz K.

Galeria

Leszek strzela gola

 

 

21.01.2014

kropki

Sylwester w Stowarzyszeniu

"Kolejny już raz przywitałem Nowy Rok w Stowarzyszeniu w gronie przyjaciół. Sprawiedliwie podzieliliśmy się pracą. Panie zajęły się stołem a my panowie udekorowaliśmy salę Sylwestrowo. Mariusz K i Małgosia byli naszymi dyskdżokejami – puszczając muzykę urozmaiconą, - każdy znalazł coś dla siebie, więc bawiliśmy się szampańsko. Mieliśmy ubaw biorąc udział w konkursach sylwestrowych. Nie trzeba będzie myć podłogi w Sali - z takim poświęceniem braliśmy udział w jednym z konkursów. Punktualnie o 24.00 wznieśliśmy toast Noworoczny, składając sobie życzenia oraz oglądaliśmy sztuczne ognie na nocnym niebie. Na takich spotkaniach coraz bardziej się poznajemy i bardziej z sobą zżywamy. Zapraszamy już teraz niezdecydowanych na przyszłorocznego Sylwestra – lepiej miło go spędzić w większym gronie i energiczniej niż przebywając w domu."
   

                                                                                                                      Jarek

 

"W nocy z 31.12.2013r. na 1.01.2014r. w siedzibie stowarzyszenia „Więź” odbyła się zabawa sylwestrowa. Przed balem przygotowywaliśmy salę: wieszaliśmy balony, serpentyny, a także ubieraliśmy choinkę. Było wiele pysznych potraw- Lila przyniosła sałatkę warzywną, a  Małgosia ryżową.  Przez cały czas tańczyliśmy przy porywającej muzyce. Odbywały się też konkursy. Szczególnie zabawny był jeden. Polegał on na tym, że wszyscy musieli przejść pod poziomo ustawionym kijem, a wraz z następną kolejką wysokość kija coraz bardziej obniżała się. Kto dotknął kija ten „skusił”. Pod koniec kij już był tak nisko, że trzeba było się czołgać aby pod nim się przedostać. O północy wypiliśmy bezalkoholowego szampana, złożyliśmy sobie życzenia i poszliśmy na dwór oglądać fajerwerki. Przez cały czas bawiłem się świetnie, myślę, że inni także."

Przemek

 

 

"Nowy Roczek”
Przyszedł nowy roczek mały
Oby dla nas był wspaniały.
Chcemy zdrowia i pieniędzy
I bez życia w skrajnej nędzy.
No i także full miłości,
Aby przyniósł moc radości.
Tego życzymy sobie wszyscy
My, rodzina, znajomi i bliscy.
Niech nam żyje ze 100 lat
Krzyczmy, krzyczmy na wiwat.

 

                                               Mariusz

Krótki film

 

02.01.2014

kropki

 

"Wieczór Wigilijny w Stowarzyszeniu

"W środę 18 XII spotkaliśmy się jak co roku na spotkaniu Wigilijnym . Tym razem była to restauracja Szczecin. Najpierw Nasza prezes Mariola podziękowała wielu osobom : członkom stowarzyszenia, terapeutom, wolontariuszom za zaangażowanie w działalność i pracę na ,rzecz Więzi. A my ze swojej strony wyraziliśmy wdzięczność całemu zarządowi. Jak wymaga nasza polska tradycja przełamaliśmy się opłatkami ,składając sobie życzenia. Kucharze przygotowali potrawy wygilijne, które wszystkim bardzo smakowały. Pięknie grała na keyboardzie kolędy córka naszej koleżanki Mirki , Agata. Rozmawiając i śpiewając kolędy miło spędziliśmy nasze spotkanie Wigiljne. Dziękujemy całemu zarządowi za zorganizowani wieczerzy Wigilijnej i życzymy wielu sił i optymizmu w kierowaniu naszym,, Wieziowym statkiem”

Jarek

 

Jak co roku, także i teraz członkowie Stowarzyszenia ,,Wieź" i ich rodziny spędzili wspólnie czas w swoim gronie na spotkaniu wigilijnym, które odbyło się w Restauracji ,,Szczecin" obok Urzędu Miejskiego. Na Wigilie przyszło bardzo wiele osób, bo jest to czas kiedy człowiek potrzebuje drugiego człowieka. W takim okresie nikt nie powinien być sam. Jeszcze przed rozpoczęciem kolacji atmosfera była przesympatyczna, wszyscy się witali, rozmawiali.

Uroczyste rozpoczęcie kolacji Wigilijnej otworzyła pani Prezes Mariola Kapuścińska, która wszystkich serdecznie powitała i podsumowała mijający rok.

Dla najbardziej aktywnych członków Zarząd przygotował dyplomy i drobne upominki. Podziękowania również otrzymały osoby współpracujące z naszym Stowarzyszeniem min. pani prawnik, pani psycholog, wolontariuszki.

Po tym oficjalnym rozpoczęciu nastąpił najbardziej wzruszający moment - łamanie się opłatkiem, wszyscy życzyliśmy sobie przede wszystkim zdrowia które jest dla nas bardzo ważne !

Po łamaniu się opłatkiem na naszych stolach pojawiły sie wigilijne potrawy, nie zabrakło oczywiście barszczyku czerwonego z uszkami i karpia, były tez pierogi i wiele innych potraw.

Nastroju Świątecznego dawała na żywo muzyka grana na keyboardzie przez córkę jednej z członkini ,,Więzi" - były to oczywiście kolędy które my również śpiewaliśmy.

Był to cudowny czas rozmów i refleksji nad tym co minęło i co nas jeszcze czeka.

Miejmy nadzieje ze w przyszłym roku także spotkamy się ponownie na spotkaniu wigilijnym aby połamać się razem opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia”.

 

Mariusz K..

 

Boże Święta"

 

Kiedy idą Boże Święta

Mina nasza uśmiechnięta

Czekamy na Gwiazdkę na niebie

Życzliwość dajemy wokół siebie

No bo to jest piękny czas

Gdy serdeczność i miłość jest wśród nas :)

 

                                                         Mariusz K.

 

Krótki film

 

21.12.2013

kropki

 

Kiermasz bożonarodzeniowy

 Jak co roku, w gorącym okresie przedświątecznym, Stowarzyszenie „Więź” organizowało kiermasz swoich wyrobów. W tym celu członkowie Stowarzyszenia pod kierownictwem wolontariuszek z US zbierali się razem aby przygotować ozdoby choinkowe. Wykonywali bombki styropianowe ozdabiane wstążeczkami i cekinami, gwiazdki z cekinów i papierowe choineczki. Na koniec, tuż przed samym kiermaszem, kolega Jarek dostarczył gałązki świerkowe, z których robiono choineczki przyozdabiane różnymi mini ozdobami. Zaangażowało się w to dużo ludzi a prowadziła te zajęcia nasza koleżanka Danusia. Dzięki poświęceniu wielu ludzi powstały prawdziwe cacka, które można było zaprezentować mieszkańcom Szczecina. Dziękujemy członkom stowarzyszenia i wolontariuszom za włączenie się w prace nad kiermaszem.

"W sobotę 14.12 odbył się kiermasz w galerii handlowej Turzyn, prowadzony przez członków Stowarzyszenia „Więź”, oraz wolontariuszki działające w Stowarzyszeniu. Były tam sprzedawane zrobione przez nas wyroby bożonarodzeniowe: małe choinki, bombki, gwiazdki, oraz obrazy naszej koleżanki – Gosi. Na początku nasze wyroby, jak i wyroby innych prowadzących kiermasz w galerii, sprzedawały się słabo – może ze względu na złe umiejscowienie i dlatego, że była sobota rano. Później jednak pojawiło się nieco więcej ludzi i sprzedaż trochę wzrosła. Myślę, że wszyscy bez względu na ilość zarobionych pieniędzy byli usatysfakcjonowani, że mogliśmy zaprezentować swoje wyroby".
                                                                                                                        Przemek

18.12.2013

kropki

"Koncert w Zamku Książąt Pomorskich

 W sobotni wieczór 14 grudnia wybraliśmy się na koncert artystów związanych z Piwnicą Pod TeatrBaranami i Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, pt. „Bawialnia”. W programie koncertu znalazły się skecze i piosenki m.in. Kabaretu Starszych Panów, Piwnicy pod Baranami i dwudziestolecia międzywojennego, autorstwa i kompozytorów bardzo znanych i popularnych jak: Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Jerzy Petersburski i inni. Rafał Jędrzejczyk i Janusz Butrym stworzyli duet wesołych, rozśpiewanych i pełnych lekkiego humoru panów, którym towarzyszyła Beata Paluch, aktorka obdarzona pięknym głosem i temperamentem scenicznym.  Za interpretację piosenki „Milord”, której pierwszą wykonawczynią była piosenkarka francuska Edith Piaf, artystka otrzymała gorące owacje publiczności zebranej w Sali Bogusława w Zamku Książąt Pomorskich. Dla wielu z nas koncert przywołał wspomnienia młodych lat. Brakuje słów, by właściwie oddać cudowną atmosferę tekstów, muzykę zapadającą w pamięć i znakomitą grę aktorów. Łezka w oku się kręci, gdy słucha się fragmentu słów piosenki „Już czas na sen”.… „Dobranoc, dobranoc ojczyzno, już księżyc na czarnej lśni tacy, dobranoc i niech Ci się przyśnią pogodni, zamożni Polacy”….

 

Danusia

16.12.2013

kropki

< poprzednie   1   2   3   4  następne >