Login

Hasło


Polfamilia
Droga do siebie

Spotkania

Jednodniowa wycieczka do Międzyzdrojów sierpień 2014 r.

MiędzyzdrojeChociaż pogoda była niepewna grupa członków Stowarzyszenia „Więź” postanowiła wybrać się nad morze. 18 sierpnia, ubrani w ciepłe kurtki, wsiedli do pociągu i udali się do Międzyzdrojów. Tam na dobry początek udanego dnia, na rozgrzewkę i dla ochłody zamówili sobie po porcji deseru lodowego z filiżanką dobrej kawy i herbaty. Po takim, słodkim poczęstunku pomaszerowali na plażę aby pospacerować brzegiem morza i zanurzyć bose stopy w morskiej wodzie. Przelotny deszcz nie popsuł wycieczkowiczom humoru, ponieważ miejsc do zwiedzania w mieście było dużo. Odwiedzili molo, zahaczyli o gabinet figur woskowych, podziwiali prace artystów na deptaku, a także poszli do rezerwatu przyrody. Gdy apetyty trochę się zaostrzyły wstąpili do smażalni ryb na pyszną porcję ryby prosto z patelni. Czas minął bardzo szybko i niestety trzeba było już wracać do Szczecina, więc do zagrody żubrów nie udało się pójść. Mimo, że pogoda nie dopisała, wyjazd był bardzo udany i członkowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.

 

Kilka fotek

 

20.08.2014

kropki

Wypoczynek nad pięknym jeziorem Ińskim 4 - 9 sierpnia 2014 r.

JezioroGrupa członków Stowarzyszenia „Więź” pojechała na kilka dni do pięknego miasteczka Ińsk położonego nad jeziorem Ińskim. Wyjazd zorganizował kolega Jarek, który zakwaterował ich w domku swoich znajomych. Uroczy domek letniskowy znajdował się w ogródkach działkowych niedaleko jeziora. Już pierwszego dnia po przyjeździe wczasowicze udali się na plażę miejską aby zakosztować kąpieli. Plan dnia był taki: do południa wędrówka po okolicy, a po późnym obiedzie - plaża i kąpiel. Okolice Ińska są bardzo piękne, są tam rezerwaty przyrody, malownicze jeziora i piękne osady, położone w lesie. Ponieważ pobyt był krótki, nie udało się wszystkiego obejrzeć, ale nie obyło się bez wędrówki szlakami rezerwatu przyrody „Kamienna Buczyna”. Trasa do miasta prowadziła nad jeziorem więc nawet idąc do sklepu po zakupy można było zrelaksować się na łonie natury.

Więcej >>>

 

10.08.2014

kropki

Wyjazd do Karpacza w ramach projektu „Aktywna integracja w Szczecinie”

GóryW tym roku członkowie Stowarzyszenia „Więź” byli dwukrotnie na wyjeździe wypoczynkowo - integracyjnym. A to dzięki pracownikom MOPR-u szczecińskiego. Zorganizowali oni „Wyjazd Socjoterapeutyczno - Edukacyjny” realizowany w ramach projektu „Aktywna integracja w Szczecinie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Oprócz członków „Więzi” brali w nim udział też członkowie zaprzyjaźnionych ośrodków. Miejscem wypoczynku był Karpacz w Karkonoszach i trwał od 21.07 - 30. 07 2014 r. Po 7 - godzinnej podróży autokarem, uczestnicy wyjazdu rozlokowani zostali w dwu, trzyosobowych pokojach hotelu „Leśny Zamek”. Warunki zakwaterowania były bardzo dobre, ze wszystkimi wygodami.

Więcej >>>

 

3.08.2014

kropki

Najlepsze życzenia imieninowe dla Mirki.

TortKoleżanka Mirka zaprosiła członków Stowarzyszenia „Więź” na swoje przyjęcie imieninowe. Zorganizowała je w siedzibie Stowarzyszenia i przygotowała na nie smakowite przekąski. Ugościła wszystkich pysznym ciastem własnej roboty i sałatkami, które z poświęceniem przygotowała dla gości. Złożono najserdeczniejsze życzenia dla solenizantki i wręczono jej prezenty. Odśpiewano obowiązkowe „Sto lat” i zabawa się zaczęła. Najpierw była konsumpcja pyszności Mirki a potem śpiewy, karaoke i tańce. Wszyscy się świetnie bawili. Życzymy Mirce pomyślności z okazji imienin.

 

Kilka fotek

 

20.07.2014

kropki

Wypoczynek w Wałczu lipiec 2014 r.

WałczW lipcu 2014 roku członkowie Stowarzyszenia „Więź”, jak co roku wyjechali na letni wypoczynek. Tym razem był to pobyt w pięknym Wałczu. Mieszkaliśmy w internacie na obrzeżach miasta. Pani prezes, Mariola zorganizowała nam bardzo intensywnie czas pobytu. Codziennie wyruszaliśmy na długi marsz po okolicy. Zwiedzaliśmy same miasto, ale i też byliśmy nad jeziorem i w pobliskim lesie. Wiele osób kąpało się w jeziorze, atrakcją była przejażdżka rowerami wodnymi. Graliśmy tez w piłkę, nie obeszło się bez tańców dyskotekowych. Dwa razy zorganizowaliśmy sobie grill z kiełbaskami i cukinią.

Braliśmy też udział w pikniku zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Stowarzyszenie w Wałczu. W czasie pikniku braliśmy udział w licznych konkursach i kosztowaliśmy potraw przygotowanych przez organizatorów.

Wspólnymi siłami dbaliśmy o wyżywienie, robiliśmy zakupy a dyżurni przygotowywali śniadania i kolacje dla wszystkich. Obiady zapewnili nam pracownicy internatu. Atrakcji było co niemiara, pogoda dopisała więc z wielkim żalem opuszczaliśmy Wałcz. Wszyscy zgodnie mówili, że pobyt był bardzo udany.

Lila

Więcej >>>

 

19.07.2014

kropki

I. Konkurs Recytatorski im. Janiny Kuligowskiej

PoezjaW dniu 30 czerwca w Domu Klubie Pod Fontanną odbyła się I edycja konkursu recytatorskiego, poświęconego pamięci poetki, uczestniczki Domu Klubu, Janiny Kuligowskiej. Wydała ona tomik poezji „Smak Życia” w którym zawarła swoją, pełną pogody ducha, twórczość. Konkurs organizowany był pod patronatem Stowarzyszenia „Rodzina”, przy współudziale pracowników Domu Klubu. Uczestnicy prezentowali dowolny, wybrany przez siebie wiersz oraz jeden z wierszy wspomnianego tomiku poezji Janiny Kuligowskiej. Do konkurencji przystąpiło 8 drużyn, w naszej występowali Mariusz K. i Przemek K. Mariusz między innymi wyrecytował własny wiersz, bardzo romantyczny o miłości. Obaj zaprezentowali się bardzo ładnie, zbierając oklaski publiczności. Dziękujemy im za reprezentowanie naszego Stowarzyszenia i trud włożony w przygotowanie do konkursu.

 

Galeria

 

Krótki film

 

01.07.2014

kropki

VI konkurs „Czy wiesz co jesz?”

Kucharz„27 czerwca 2014 roku kilka osób ze Stowarzyszenia „Więź” czyli : Mariusz Sz. ,Piotrek, pani Ania, pani Jola, Robert U., i ja - Mariusz K. wzięliśmy udział w konkursie o żywieniu organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej - w kolejnej VI już Edycji Konkursu Wiedzy Żywieniowej „Czy wiesz co jesz?”.

Tym razem tematyka konkursu było „Prawidłowe żywienie i aktywność - podstawa piramidy zdrowia”.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10, i już od początku było wiadomo, ze będzie on ciekawszy niż w latach ubiegłych, gdyż został on zorganizowany na świeżym powietrzu tuż przed siedziba DPS-u, a każdy z uczestników ubrany był w sportowy strój, który umożliwiał swobodne branie udziału w różnych sportowych zadaniach.

Nasza drużyna z „Więzi” jak i inne pozostałe dwie były zwarte i gotowe do rywalizacji miedzy sobą, podeszliśmy do tego konkursu z dużym dystansem do siebie i swoich możliwości.

W tym roku liczyła się nie tylko zdobyta wiedza ale również np. umiejętności i trochę szczęścia która służyła wszystkim w wielu konkurencjach - na przykład kręcenie hula-hopem na ramieniu lub biodrach , rzucaniem kółeczek do małych drążków, czy rzucanie plastikowych warzyw lub owoców do sztucznego kotła .

Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i niekiedy poświęceniem zabrali się do wykonywania tych sportowych konkurencji.

Kiedy wszystkie drużyny skończyły wykonywać określone zadania sportowe rozpoczął się drugi etap konkursu czyli prezentacje sałatek wszystkich drużyn - naszą sałatkę nazwaliśmy letnia - pani Jola z naszej drużyny powiedziała kilka zdań o sałatce, a ja przeczytałem stworzony przeze mnie wiersz o tej sałatce.

Po prezentacjach sałatek jury podchodziło do każdej z drużyn i próbowało wszystkie sałatki - jak również zadając drużynom pytania na jej temat.

Ostatnim etapem konkursu była możliwość wykorzystania wiedzy nabytej min. o warzywach, owocach, - również każda z drużyn musiała odpowiedzieć na kilkanaście pytań.

Jednak miłym dla wszystkich zaskoczeniem stal się fakt, że wszystkie drużyny zdobyły jednakowa ilość punktów - co znaczy ze były trzy I. miejsca!

Nietaktem byłoby nie wspomnieć o naszej pani Prezes, która brała udział również w tym konkursie w grupie opiekunów, i jej wiedza przyczyniła się także do naszego sukcesu !

Na końcu był miły akcent: wszyscy otrzymaliśmy dyplomy i miłe niespodzianki.

Ja osobiście i na pewno inni znajomi z „Więzi” którzy brali udział w tym konkursie byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni z I miejsca gdyż ono nie zdarza się często.

Mamy cały rok żeby przygotowywać się już do następnego konkursu !!!”

Mariusz K.

Galeria

29.06.2014

kropki

Marsz sprawnościowy

skautW sobotę 28 czerwca członkowie Stowarzyszenia „Więź” wybrali się do Lasku Bukowego aby spędzić tam bardzo aktywnie czas. Nasze Stowarzyszenie razem ze Stowarzyszeniem „Gryfici” zorganizowali marsz sprawnościowy. Cała zabawa polegała na tym, aby w terenie odnaleźć ukryte „lampiony”. Lampiony te były te w specjalny sposób oznakowane umożliwiając w ten sposób sprawdzenie, które z nich odkryto. Cztery 3 osobowe drużyny z mapą w ręku kręcili się po terenie i wypatrywali lampiony. Walka była bardzo zacięta i wyrównana ponieważ wyniki drużyn były bardzo podobne. Po powrocie do punktu wyjścia czekało na zawodników rozpalone ognisko i chociaż wszyscy byli już trochę zmęczeni, zabrali się do pieczenia kiełbasek. Apetyty były jednak większe niż ból nóg. Na koniec imprezy organizatorzy wręczyli zwycięzcom dyplomy i drobne upominki. Powrót do domu był dla niektórych bardzo długi, nogi były już mocno obolałe, ale mimo to wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Satysfakcja z dobrze wykonanego zadania była ogromna i dzień uznano za bardzo udany.

 

Galeria

29.06.2014

kropki

Wydarzenia muzyczne w Stowarzyszeniu

SkrzypceSobota i niedziela, 21 i 22 czerwca obfitowały w wydarzenia symfoniczne. W sobotę członkowie Stowarzyszenia udali się do Filharmonii Szczecińskiej aby razem z mieszkańcami Szczecina pożegnać stare mury filharmonii. Z okazji przeprowadzki do nowej siedziby Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej wydała koncert, w którym nie zabrakło znanych i znamienitych utworów, m.in. był „Marsz Weselny” i „Bolero”. Występy orkiestry bardzo się spodobały publiczności, która nagrodziła je owacjami na stojąco.

W niedzielę Opera Na Zamku wystawiła operetkę „Hrabina Marica”, była to premiera, która odbyła się w Teatrze Letnim. Członkowie Stowarzyszenia „Więź” mieli okazję podziwiać kunszt aktorski, piękne głosy śpiewaków oraz mistrzowski taniec baletu. Przez 3 godziny z zapartym tchem śledzili losy bohaterów i z żalem pożegnali amfiteatr, pełni zachwytu nad występem aktorów. Prawdziwa uczta duchowa, jaką były oba przedstawienia, pozostawiła nieodparte wrażenia i długo zostanie w pamięci.

 

Kilka fotek

23.06.2014

kropki

„Dni Morza” w Szczecinie 2014

ŻagielW sobotę, 14 czerwca członkowie Stowarzyszenia „Więź” wybrali się nad Odrę aby na Wałach Chrobrego świętować tegoroczne Dni Morza. W repertuarze było zwiedzanie statku wojskowego, mała przekąska z lodów, szaszłyka i innych smakołyków. Potem uczestnicy wycieczki wysłuchali koncertu zespołów rokowych jaki przygotowały władze miasta Szczecina. Obchody Dni Morza zorganizowane były z wielkim rozmachem, tak że wrażeń nie brakowało. Nieliczni jednak dotrwali do pokazu sztucznych ogni o północy. Zmęczeni ale zadowoleni rozeszli się do domów.

 

„W sobotę 14.06. wraz z innymi członkami Stowarzyszenia, a także Adamem z Warszawy byłem na obchodach Dni Morza. Spacerowaliśmy po Wałach Chrobrego podziwiając żaglowce i inne jednostki pływające. Postanowiliśmy zwiedzić przeciwminowy okręt wojenny. Po tej interesującej wycieczce czas był na lody lub jakieś konkretniejsze smakołyki. A na koniec koncert rożnych zespołów i wyczekiwanej przez nas energetycznej i autentycznej Agnieszki Chylińskiej. Byłem bardzo zadowolony z tak świetnie spędzonego czasu.”

Przemek K.

Galeria

16.06.2014

kropki

Sto lat, sto lat dla Marioli i Piotrka!

tort urodzinowyW dniu 7 czerwca w Stowarzyszeniu obchodzono urodziny koleżanki Marioli i kolegi Piotra. Piotrek z tej okazji zrobił swój słynny „śmietannik” a Ania upiekła pyszne ciasto z makiem. Złożono życzenia dla solenizantów, Mariusz w tym celu przygotował wiersz, który odczytał w rytmie rapu. Mariola przygotowała kilka quizów, na których uczestnicy zabawy musieli wykazać się przede wszystkim dobrym humorem. Były też tańce i nasze słynne już i lubiane karaoke. Życzymy Marioli i Piotrowi dużo pomyślności i szczęśliwego dotrwania do następnych urodzin.

Żyjcie długo nam!

Sto lat, sto lat, sto lat...
Żyjcie długo nam !

W zdrowiu, szczęściu i miłości
Nie zaznajcie w swoim życiu żadnej przykrości
I samotności !

Życzymy Wam także:
Dużo pieniędzy,
Bez życia w skrajnej nędzy
Na co dzień i szczerego, wesołego.

Niech każdy dzień będzie dla Was niezwykły w swoim istnieniu,
I nie ulega szybkiemu zapomnieniu.

Radość od Was niech zawsze emanuje,
I na innych swą energię zawsze przekazuje.

Także udanego życia
I wielu wspaniałych, życiowych dróg do przebycia.

Niech u Was gości zawsze wesoła mina
I nikt o Was w trudnych i dobrych chwilach nie zapomina !

Przede wszystkim zdrowia dobrego
I nastroju zawsze wyśmienitego !

Niech Wasze dobre chwile
Nie uciekają szybko jak motyle !

Składamy więc Wam te serdeczne życzenia
Ażeby doczekały się swego spełnienia !

Mariusz K.

 

Galeria

9.06.2014

kropki

Klasycznie romantyczni?

Orkiestra symfoniczna„W piątek wybraliśmy się do Filharmonii niedużą grupą osób. Jeden z koncertów odegrała skrzypaczka Patrycja Piekutowska razem z orkiestrą. Miałem wrażenie jakby jej skrzypce rozmawiały z orkiestrą, tak pięknie grała. Filharmonia Muzyka grana przez orkiestrę przypominała mi dźwiękami muzykę z licznych filmów których akcja działa się na początku XX wieku. Wszyscy byliśmy zadowoleni że się wybraliśmy spędzić początek weekendu słuchając tak pięknej muzyki. Po koncercie poszliśmy sobie na mały deser do kawiarenki Portofino w dawnej alei fontann.”

Jarek

1.06.2014

kropki

Wernisaż wystawy prac malarskich członków Stowarzyszenia „Więź”

PaletaW dniu 28 maja odbył się wernisaż wyatawy prac malarskich członków Stowarzyszenia „Więź” w Klubie Galerii „Pod Fontanną”.

Pani prezes Mariola Kapuścińska podkreśliła znaczenie współpracy pomiędzy Klubem Galerią a naszym Stowarzyszeniem. Podziękowała też pracownikom i uczestnikom Galerii za wkład w przygotowanie i zorganizowanie wystawy.

A tak o swojej twórczości mówiła w krótkim przemówieniu Małgosia:

„Ukończyłam Szkołę Artystyczną Top-Art. w Szczecinie pod kierunkiem znanego szczecińskiego malarza profesora Krzysztofa Krzywińskiego. Moimi ulubionymi malarzami są impresjoniści: Vincent Van Gogh oraz Monet. Są oni geniuszami w malarstwie, potrafili uchwycić w pięknych barwach ulotność chwili. Moim wzorem jest też pan prof. Krzywiński, który nauczył mnie malowania techniką olejną na płótnie i stosowania innych technik, między innymi akwareli czy ołówka. Najczęściej maluję kwiaty, martwa naturę i pejzaże. Lubię bawić się kolorami. Nie stosuję czystej bieli czy czerni. Używam ciepłych barw, błękitów, żółci, zieleni, czerwieni i fioletów. W pracach stosuję różne faktury. Często nakładam farbę na farbę aby wyeksponować piękno koloru.”

Lila z kolei podziękowała członkom Stowarzyszenia „Więź” za to, że tworzą wspaniałą atmosferę, dzięki której może malować i rozwijać inne swoje zainteresowania.

Nasze dwie koleżanki przedstawiły swoje prace, wśród których dominowały pejzaże, kwiaty i martwa natura. Obrazy Małgosi przyciągały oczy bogatą kolorystyką i dojrzałością wykonanych prac. Prace Lili z kolei wykonane były z iście fotograficzną dokładnością i miały swoistą atmosferę.

Zainteresowanie wystawą było bardzo duże, liczni goście podziwiali obrazy i chwalili twórców za ich piękno.

Wystawa potrwa miesiąc, zapraszamy więc do obejrzenia obrazów Małgosi i Lili.

 

Galeria

30.05.2014

kropki

Akcja Pod Platanami 2014

Baner Akcji Pod PlatanamiW niedzielę 25 maja odbyła się po raz trzynasty „Akcja Pod Platanami”, w której organizacje pozarządowe przedstawiły się mieszkańcom Szczecina. Nie zabrakło wśród nich Stowarzyszenia „Więź”. Przy stoisku 71, pięknie udekorowanym kwiatami, zebrała się grupa członków aby opowiadać zainteresowanym osobom o Stowarzyszeniu. Przy okazji prowadzili też loterię fantową pt „Szczęśliwy Los”, w której każdy wyciągnięty los oznaczał wygranie jakiegoś fanta.

Ale największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa pt „Pudełko z Niespodzianką”. Najwyraźniej ciekawiła kupujących zawartość „niespodzianki”. Były tam tez obrazy Lili i Małgosi, które można było nie tylko podziwiać ale i też kupić.

Zaangażowanie naszych członków w przygotowanie i zorganizowanie akcji było ogromne, dziękujemy im wszystkim ponieważ dzięki nim Stowarzyszenie ciągle się rozwija.

 

Galeria

26.05.2014

kropki

Weekend pełen wrażeń

Festiwal Książki SłuchanejWeekend 16-18 maja obfitował w wrażenia, które na długo pozostaną w pamięci uczestników. Członkowie Stowarzyszenia „Więź” wykorzystali wydarzenia, które miały miejsce w Szczecinie.

16-go, w piątek odbył się „II Festiwal Książki Słuchanej” w Książnicy Pomorskiej. Spośród wielu artystów wybrali występ aktora Artura Barcisia, który przeczytał fragment książki pt „Przygody Tomka Sawyera”, oraz umilał czas widzom odpowiadając w sposób przezabawny na ich pytania. Potem udali się do kawiarenki na lody i pizzę aby wspólnie dalej spędzić czas na rozmowach o spektaklu.

17-go była sobotnia, ogólnopolska noc muzeów, kiedy to wrota galerii były szeroko otwarte dla zwiedzających. Członkowie Stowarzyszenia spośród przybytków sztuki szczecińskiej wybrali Muzeum Techniki i Komunikacji, Klub 13 Muz oraz Muzeum Zamkowe. Na więcej już nie starczyło sił. Eksponaty muzealne obejrzano z dużym zainteresowaniem, nie odstraszały nawet duże kolejki odwiedzających.

Z kolei Robert zaprosił swoich kolegów i koleżanki na przyjęcie urodzinowe, które odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia 18-go maja w niedzielę. Złożono wiele życzeń zdrowia i pomyślności, a także odśpiewano tradycyjne „sto lat” przy szampanie bezalkoholowym. Potem wszyscy, niezależnie od wieku i płci tańczyli przy muzyce oraz bawili się przy karaoke i kalamburach.

 

Galeria

19.05.2014

kropki

Zwiedzanie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie

Herb SzczecinaPieczołowicie odnowiony gmach Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie zdobył tytuł „Zabytek Zadbany 2014”.„Zabytek Zadbany” to coroczny konkurs ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz generalnego konserwatora zabytków. Odnowiony gmach ZUW zdobył tytuł w kategorii: utrwalenie wartości zabytkowych pojedynczego obiektu. Uzyskał uznanie za kompleksowe prace konserwatorskie, które podkreśliły i wydobyły dawne elementy wystroju oraz przywróciły budowli pełne walory artystyczne i historyczne. Z okazji ogólnopolskiej akcji „10 lat w UE” był udostępniony do zwiedzania w dniu 6 maja, a oprowadzali po nim przeszkoleni pracownicy ZUW. W zwiedzaniu wzięli też udział przedstawiciele Stowarzyszenia „Więź”. Podczas dwugodzinnej wycieczki można było obejrzeć Szczecin z tarasu Wieży Północnej, Salę Maszkaronów w Wieży Pod Marynarzem, podziemia, w których są m.in. schrony z czasów zimnej wojny i tajemniczy szacht do Odry.

Z fotek zrobionych w trakcie zwiedzania Danusia P. zrobiła piękną prezentację. Zachęcam do obejrzenia jej. Prezentacja ZUW

 

Kilka fotek

10.05.2014

kropki

Majówka w Lasku Bukowym

Majówka w Lasku BukowymW dniu 4 maja grupa członków Stowarzyszenia „Więź” udała się do Lasku Bukowego aby przywitać wiosnę przy cieple ogniska. Punktem zbiorczym był sklep Lidl na Krzyżówce w Zdrojach skąd, po zrobieniu zakupów, udano się raźnym krokiem na polanę biwakową na Osiedlu Bukowym. Po takim marszu kiełbaski pieczone nad ogniem bardzo wszystkim smakowały. Były jeszcze też pieczone jabłka, bułki, zabrakło tylko pieczonych ziemniaków. Wszyscy aktywnie włączyli się do prac nad ogniskową zabawą więc impreza była bardzo udana. Na zakończenie pani prezes, Mariola zaprosiła wszystkich na coś słodkiego przy kawie i herbacie do swojego domu, a że było to niedaleko od polany, w niedługim czasie można było napić się czegoś ciepłego i odpocząć na kanapie. Dziękujemy Marioli za gościnę i wszystkim członkom za zaangażowanie.

 

„W ostatni dzień długiego majowego weekendu 4 maja br. w niedziele udaliśmy się razem z członkami Stowarzyszenia „Więź” na kolejne spotkanie integracyjne przy ognisku. Poszliśmy do Puszczy Bukowej w Szczecinie w której byliśmy już niejednokrotnie. Tym razem znaleźliśmy sobie inne, ale też fajne miejsce.

Przed rozpoczęciem ogniska pozbieraliśmy gałęzie dzielnie je niosąc w miejsce rozpałki. Atmosfera przy ognisku była fantastyczna i bardzo miła. Wszyscy razem wspólnie świętowaliśmy swoje kolejne ogniskowe spotkanie, które na długo zapadnie w naszej pamięci.

Przy ognisku tradycyjnie już piekliśmy i jedliśmy kiełbaski, a do kiełbasek mieliśmy do jedzenia bułki. Niektórzy nawet piekli jabłka. Pogoda nam dopisała, choć na początku nic na to nie wskazywało, co było dla nas niespodzianką, a ogień dodatkowo sprawił że zrobiło nam się cieplej.

Spotkanie przy ognisku się udało, ponieważ nie tylko mieliśmy okazje po raz kolejny zjeść kiełbaski z ogniska, ale również porozmawiać , pożartować w większym gronie. Po ognisku zostaliśmy zaproszeni do domu naszej prezes Stowarzyszenia „Więź” pani Marioli która nas serdecznie ugościła w swoim mieszkaniu częstując min. różnymi smakołykami np. kawą, herbatą, ciastkami.

Czas upłynął nam w serdecznej, miłej, i przesympatycznej atmosferze, i aż żal było się rozstawać. Spotkanie było „owocne” i bardzo mi się podobało, gdyż spędziliśmy wspólnie miło, kulturalnie i wesoło czas , co pozwoliło nam na kolejne zintegrowanie się z pozostałymi członkami Stowarzyszenia „Więź”.

Takie spotkania pozwalają zapomnieć nam o naszej chorobie i oby ich było jak najwięcej.”

Mariusz K.

Galeria

6.05.2014

kropki

Występy zespołów seniorów w Hali Opery Na Zamku

Kapela ludowaW dniu 2 maja, w Hali Opery Na Zamku odbyły się Eliminacje Wojewódzkie Artystycznej Działalności Seniorów ARS 2014. Wzięły w nich udział zespoły wokalne, chóry, kapele śpiewacze, soliści i zespoły taneczne. Występował również zespół „Złota Jesień” z Dolic, w którym śpiewała członkini naszego Stowarzyszenia, Krysia. Członkowie „Więzi” udali się więc do Hali Opery aby nie tylko podziwiać występy zespołów seniorów ale też kibicować naszej Krysi. Pokaz zespołu „Złota Jesień” bardzo się spodobał i według naszej opinii był najlepszy. Po występach udaliśmy się do kawiarni aby przy skromnym poczęstunku podzielić się wrażeniami z przedstawienia.

 

Galeria

3.05.2014

kropki

Spotkanie Wielkanocne

BazieW dniu 15 kwietnia, jak co roku spotkaliśmy się aby wspólnie uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne. Razem przygotowaliśmy stoły, na których znalazły się potrawy zrobione przez naszych członków. Były tam różnego rodzaju sałatki, śledzie w sosie słodko kwaśnym, pyszna kiełbasa i mnóstwo ciast. Stół aż się uginał od jedzenia ale i nasze apetyty były wielkie. O 18-ej zasiedliśmy do stołu, a było nas tak wiele, że ledwo pomieściliśmy się. W tym roku niestety, z powodów zdrowotnych, nasza kochana Pani Prezes Mariola nie była z nami obecna. Na mnie spoczął obowiązek rozpoczęcia spotkania, przeczytałam więc życzenia jakie napisała dla nas Pani Prezes i zaprosiłam gości do ucztowania. Stuknęliśmy się jajkami i zaczęliśmy pałaszować smakołyki. Przy rozmowie i degustacji potraw czas upłynął bardzo szybko. Na koniec Wandzia przedstawiła nowym członkom profil działalności Stowarzyszenia i rozdzieliła między wszystkich bukszpan na Wielkanocny Stół.

 

We wtorek spotkaliśmy się jak co roku na spotkaniu Wielkanocnym. Niestety nie było wśród nas naszej prezes pani Marioli . Pozdrawiamy wszyscy ciebie Mariola serdecznie. W związku z tym życzenia od naszej prezes przeczytała Lila, która tym razem była gospodarzem. Zgodnie z tradycją wszyscy się stukaliśmy pisankami. Stoły były suto zastawione, pełno ciast, przebojowa sałatka Lilii, więc ucztę mieliśmy wyśmienitą, ja sam muszę się przyznać ,że zjadłem aż 5 kawałków ciasta, które co roku robi mama Marioli – jest wyśmienite!. Dochodzą wciąż nowe osoby do naszego stowarzyszenia- to dobrze, życzę żeby się potrafili u nas odnaleźć i znaleźć pomoc w swoich problemach.

Jarek

Galeria

17.04.2014

kropki

Kiermasz Wielkanocny 2014 r.

Makieta urzędu10 kwietnia w hali Urzędu Wojewódzkiego odbył się kiermasz Wielkanocny, w którym wzięło udział kilka organizacji pozarządowych. Wśród nich było też Stowarzyszenie „Więź”. Na prowizorycznych stoiskach rozłożone były wytwory świąteczne wykonane wcześniej przez członków Stowarzyszenia. Były tam jaja Wielkanocne zrobione ze styropianu i kolorowych tasiemek, rzeżucha, palemki z bukszpanu. Koleżanka Małgosia zaprezentowała też urocze obrazy malowane techniką olejną, o tematyce Wielkanocnej. Zainteresowanie naszymi wyrobami było ogromne i chociaż kończyło się zwykle na oglądaniu i podziwianiu, to satysfakcja z trudu włożonego w przygotowania do kiermaszu była ogromna. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zorganizowanie tego przedsięwzięcia i pomoc w wykonaniu produktów.

Galeria

13.04.2014

kropki

Akcja 1% po raz kolejny

Tramwaj kwiecieńPo raz kolejny członkowie „Więzi” wzięli udział w akcjach promujących odpisy 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. 29 marca był to przemarsz z placu Grunwaldzkiego do Pomniku Czynu Polaków. W czasie procesji rozdawane były mieszkańcom Szczecina ulotki. 1 kwietnia, drugi już raz, z zajezdni Pogodno wyjechał zabytkowy tramwaj z przedstawicielami organizacji pozarządowych, również i naszego Stowarzyszenia. Członkowie biorący udział w przejażdżce na przystankach tramwajowych rozdawali ulotki „Więzi”. Wszystkie te akcje na pewno przełożą się na wielkość darowizn 1%.

4.04.2014

kropki

IV Wiosenny Rajd Nordic Walking

Nordic walking21 marca odbyła się już IV edycja „Wiosennego Rajdu Nordic Walking” zorganizowanego przez pracowników DPS z ul. Broniewskiego. Do udziału zaproszonych zostało kilka organizacji i instytucji zajmujących się ochroną zdrowia psychicznego. Było wśród nich również Stowarzyszenie „Więź”. Punktem zbiorczym był Pomnik Czynu Polaków, skąd po krótkiej rozgrzewce uczestnicy rajdu udali się w kierunku Polany Sportowej. Trasa było dosyć długa, więc wszyscy dotarli na miejsce zmęczeni ale jeszcze pełni werwy i chęci do dalszej zabawy. Apetyty po marszu były ogromne, więc zaraz przystąpiono do pieczenia kiełbasek na ognisku. Pracownicy DPS-u przygotowali też poczęstunek, wśród którego nie zabrakło tradycyjnego żurku i słodkiego deseru. Atrakcją rajdu były pokazy ratownictwa z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Na koniec zabawy uczestnicy zebrali się razem i śpiewali piosenki przy akompaniamencie gitar. Rajd był bardzo udany, tym bardziej że pogoda była piękna i wiosenna, więc wszyscy zadowoleni wrócili do domów. Dziękujemy pracownikom DPS-u za ich trud włożony w zorganizowanie rajdu.

 

„21.03.2014r. odbył się rajd nordic walking w którym uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia „Więź”, oraz członkowie innych stowarzyszeń i ośrodków skupiających osoby niepełnosprawne. Trasa miała ok. 10 km. i prowadziła od Pomnika Trzech Orłów, przez Lasek Arkoński do Polany Białej. Na polanie piekłem kiełbasy i bułkę na ognisku, jadłem smaczny żurek i pyszne ciasto. Śpiewałem też wraz z innymi piosenki biesiadne przy akompaniamencie gitary. Ponadto oglądałem pokazy udzielania pierwszej pomocy wykonywane na manekinach. W ćwiczeniach można było także uczestniczyć osobiście. Wracałem stamtąd zadowolony i jednocześnie spragniony uczestnictwa w kolejnych takich rajdach, myślę, że inni także.”

Przemek K.

Galeria

22.03.2014

kropki

Carmen i inne fantazje...

SkrzypceZachwycające kobiety, szalona miłość, zazdrość, zemsta i w końcu śmierć. A w samym środku piekielnie utalentowany skrzypek. Na program koncertu „Carmen i inne fantazje...” składały się kompozycje niezwykle popularne wśród orkiestr i słuchaczy całego świata. Nadzwyczajne opowieści w nich zawarte, fantazje zapisane nutami, przenoszą słuchaczy wprost z sal koncertowych w epicentrum nieprawdopodobnej akcji. Te pobudzające wyobraźnię historie z mistrzowską wirtuozerią opowiedział dźwiękami zaproszony przez Baltic Neopolis Orchestra Vasko Vassilev.

Prawdziwą ucztę muzyczną przeżywali też członkowie Stowarzyszenia „Więź” ponieważ wybrali się na ten koncert do Trafo Trafostacji Sztuki. Występy orkiestry i skrzypka spotkały się z zachwytem publiczności, która owacjami nagradzała każdy utwór.

Z Trafostacji członkowie udali się do kawiarenki na kawę i lody aby podzielić się wrażeniami z koncertu z innymi.

 

Kilka fotek

16.03.2014

kropki

Kampania 1% Spotkanie OPP w GALAXY

Logo 1%Dnia 13 marca w godzinach 16:00-20:00 w Centrum Handlowo-Rozrywkowym GALAXY odbyła się Kawiarenka NGO, której gośćmi byli przedstawiciele Organizacji Pożytku Publicznego.

Spotkanie w ramach kampanii „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1%”, było skierowane do mieszkańców Szczecina i miało na celu rozpropagowanie wśród podatników podatku dochodowego od osób fizycznych możliwości odpisywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, w szczególności tych działających w naszym mieście.

Byli tam obecni również przedstawiciele Stowarzyszenia „Więź”. Koleżanka Lila rozdawała ulotki zachęcające do przekazania 1% na rzecz naszej organizacji, a kolega Edward powiedział kilka słów o działalności Stowarzyszenia. Pokazano też prezentację multimedialną „Więzi” przygotowaną przez Lilę oraz kilka obrazów olejnych namalowanych przez naszych członków.

Kawiarenka była bardzo udana i urozmaicona występami artystów stowarzyszenia Studio Animacji Artystycznych „Spektrum”.

 

Galeria

14.03.2014

kropki

Muzyka leczy

KoncertMuzyka stosowana jako środek terapeutyczny, stwarza możliwość oddziaływania nie tylko na wybrane sfery rozwoju człowieka i obszary jego funkcjonowania, ale oddziałuje na człowieka jako jedność ciała, umysłu i duchowości. Daje możliwość odbioru miłych i przyjemnych doznań. Może być źródłem kreatywnych zachowań człowieka, inspiracji twórczych. Pomaga w nawiązywaniu kontaktu ze światem, z innymi ludźmi. Przezwycięża smutek i monotonię, daje radość i siłę do pokonania słabości i lęku.

KoncertTaki kontakt z muzyką mieli członkowie Stowarzyszenia w niedzielny wieczór, 23 lutego słuchając koncertu zespołów rockowych „Miąższ” i „Chorzy” w Rocker Club. Oba zespoły zaprezentowały muzykę lekką i przyjemną, porywającą momentami do tańca. Przy herbacie i orzeszkach członkowie z przyjemnością spędzili czas w klubie delektując się występem. Zespół Chorzy spodobał się najbardziej, porywając naszego kolegę Mariusza do tańca.

24.02.2014

kropki

„Więź” bawiła się w walentynki

serce14 luty to święto zakochanych, wiele serc wyznało sobie miłość tradycyjną walentynkową kartką. Tak też było i u nas, młodzi wymienili się życzeniami, ale nie tylko.

Członkowie „Więzi” spotkali się aby razem uczcić to święto. Było wiele gier i zabaw, ale największym zainteresowaniem cieszył się konkurs karaoke. Zorganizowała go nasza koleżanka Paulina i dał nam on wiele radości i śmiechu. Kolejka do mikrofonu ustawiła się długa i objawiło się wiele talentów wokalnych.

Ciekawe tez były konkursy na których trzeba było odczytać wiersze miłosne. Robiono to z dużą ekspresją i uczuciem. Jury miało problem z wyłonieniem zwycięscy, ostatecznie słodką nagrodę dostali wszyscy.

Choć stół biesiadny był suto zastawiony prawdziwą niespodziankę sprawił kolega Henryk, który zafundował dla uczestników zabawy kilka wielkich pizz. Spałaszowano je z wielkim apetytem. Dziękujemy.

 

„14.02.2014 w siedzibie Stowarzyszenia „Więź” odbyła się zabawa walentynkowa. Razem z innymi śpiewałem przeboje z karaoke, tańczyłem, opowiadałem kawały i brałem udział w konkursach. Pierwszy konkurs polegał na tym, że w niedokończony rym w wierszu trzeba było wstawić własny wymyślony przez siebie rym. W następnym zaś należało z jak największym uczuciem przeczytać wiersz sławnego poety. Nie zabrakło też pysznego jedzenia. Lila zrobiła sałatkę jarzynową, Małgosia ryżową, a Henryk zamówił pizzę. Dobrze się bawiłem i wyszedłem zadowolony, myślę, że inni też.”

Przemek K.

Galeria

15.02.2014

kropki

„Niewiele trzeba by czuć się lepiej..”

Kto na „Więź” 1% wpłaci
Ten na pewno nie przepłaci!

Tramwaj luty 2014Z takim hasłem członkowie „Więzi” rozdawali Szczecinianom ulotki proszące o przekazanie swojego 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. Akcja zorganizowana przez miasto Szczecin prowadzona była w zabytkowym tramwaju, który z piskiem kół krążył po ulicach Szczecina. Zaangażowanie naszych ludzi było ogromne, w trakcie krótkich postojów na przystankach tramwajowych rozprowadzili w dwie godziny wszystkie ulotki. Zainteresowanie ludzi było również duże, często pojawiał się uśmiech na twarzy na dźwięk naszego hasła. Z pewnością przełoży się to na wielkość wpływów z 1%.

15.02.2014

kropki

Zawody piłki nożnej

PiłkarzW dniu 16 stycznia, na zaproszenie DPS-u przy Broniewskiego, członkowie Stowarzyszenia „Więź” wzięli udział w III Turnieju Halowym piłki nożnej. Turniej odbył się w sali sportowej Seminarium Duchownego i walczyły w nim o puchar pierwszeństwa cztery świetne drużyny. Emocje zaczęły się w momencie losowania kto z kim zagra i nie opuszczały widzów i grających do końca rozgrywek. Nasi strzelili 8 goli we wszystkich meczach, liderami byli Marek, Leszek i Damian. Drużyna z „Więzi” zajęła zaszczytne, drugie miejsce ale wygrani w tych zawodach byli wszyscy, ponieważ najważniejszy był duch walki jaki towarzyszył zawodnikom.

 

„2 miejsce WIĘZI”
Chociaż w Turnieju nie grałem
to jednak wiernie „Więzi” kibicowałem,
wiary dodawałem mimo, że wszystko
to z trybun widziałem :D
O finale „Więzi” marzyłem
i się nie przeliczyłem ! :))
Chociaż w głębi w to nie wierzyłem
to się mile zaskoczyłem :)
W zwycięstwo naszych w finale wierzyłem
jednak drugim miejscem „Więzi” też się ucieszyłem ;))
Nasi świetnie grali , i się nie poddali.
Świetny wynik uzyskali
Mimo, że mniej od innych trenowali.
Szkoda, że turnieju nie wygrali
ale świetne 2 miejsce uzyskali ! :)
Autor wiersza: Mariusz K.

Galeria

Leszek strzela gola

 

 

21.01.2014

kropki

Sylwester w Stowarzyszeniu

"Kolejny już raz przywitałem Nowy Rok w Stowarzyszeniu w gronie przyjaciół. Sprawiedliwie podzieliliśmy się pracą. Panie zajęły się stołem a my panowie udekorowaliśmy salę Sylwestrowo. Mariusz K i Małgosia byli naszymi dyskdżokejami – puszczając muzykę urozmaiconą, - każdy znalazł coś dla siebie, więc bawiliśmy się szampańsko. Mieliśmy ubaw biorąc udział w konkursach sylwestrowych. Nie trzeba będzie myć podłogi w Sali - z takim poświęceniem braliśmy udział w jednym z konkursów. Punktualnie o 24.00 wznieśliśmy toast Noworoczny, składając sobie życzenia oraz oglądaliśmy sztuczne ognie na nocnym niebie. Na takich spotkaniach coraz bardziej się poznajemy i bardziej z sobą zżywamy. Zapraszamy już teraz niezdecydowanych na przyszłorocznego Sylwestra – lepiej miło go spędzić w większym gronie i energiczniej niż przebywając w domu."
   

                                                                                                                      Jarek

 

"W nocy z 31.12.2013r. na 1.01.2014r. w siedzibie stowarzyszenia „Więź” odbyła się zabawa sylwestrowa. Przed balem przygotowywaliśmy salę: wieszaliśmy balony, serpentyny, a także ubieraliśmy choinkę. Było wiele pysznych potraw- Lila przyniosła sałatkę warzywną, a  Małgosia ryżową.  Przez cały czas tańczyliśmy przy porywającej muzyce. Odbywały się też konkursy. Szczególnie zabawny był jeden. Polegał on na tym, że wszyscy musieli przejść pod poziomo ustawionym kijem, a wraz z następną kolejką wysokość kija coraz bardziej obniżała się. Kto dotknął kija ten „skusił”. Pod koniec kij już był tak nisko, że trzeba było się czołgać aby pod nim się przedostać. O północy wypiliśmy bezalkoholowego szampana, złożyliśmy sobie życzenia i poszliśmy na dwór oglądać fajerwerki. Przez cały czas bawiłem się świetnie, myślę, że inni także."

Przemek

 

 

"Nowy Roczek”
Przyszedł nowy roczek mały
Oby dla nas był wspaniały.
Chcemy zdrowia i pieniędzy
I bez życia w skrajnej nędzy.
No i także full miłości,
Aby przyniósł moc radości.
Tego życzymy sobie wszyscy
My, rodzina, znajomi i bliscy.
Niech nam żyje ze 100 lat
Krzyczmy, krzyczmy na wiwat.

 

                                               Mariusz

Krótki film

 

02.01.2014

kropki

 

"Wieczór Wigilijny w Stowarzyszeniu

"W środę 18 XII spotkaliśmy się jak co roku na spotkaniu Wigilijnym . Tym razem była to restauracja Szczecin. Najpierw Nasza prezes Mariola podziękowała wielu osobom : członkom stowarzyszenia, terapeutom, wolontariuszom za zaangażowanie w działalność i pracę na ,rzecz Więzi. A my ze swojej strony wyraziliśmy wdzięczność całemu zarządowi. Jak wymaga nasza polska tradycja przełamaliśmy się opłatkami ,składając sobie życzenia. Kucharze przygotowali potrawy wygilijne, które wszystkim bardzo smakowały. Pięknie grała na keyboardzie kolędy córka naszej koleżanki Mirki , Agata. Rozmawiając i śpiewając kolędy miło spędziliśmy nasze spotkanie Wigiljne. Dziękujemy całemu zarządowi za zorganizowani wieczerzy Wigilijnej i życzymy wielu sił i optymizmu w kierowaniu naszym,, Wieziowym statkiem”

Jarek

 

Jak co roku, także i teraz członkowie Stowarzyszenia ,,Wieź" i ich rodziny spędzili wspólnie czas w swoim gronie na spotkaniu wigilijnym, które odbyło się w Restauracji ,,Szczecin" obok Urzędu Miejskiego. Na Wigilie przyszło bardzo wiele osób, bo jest to czas kiedy człowiek potrzebuje drugiego człowieka. W takim okresie nikt nie powinien być sam. Jeszcze przed rozpoczęciem kolacji atmosfera była przesympatyczna, wszyscy się witali, rozmawiali.

Uroczyste rozpoczęcie kolacji Wigilijnej otworzyła pani Prezes Mariola Kapuścińska, która wszystkich serdecznie powitała i podsumowała mijający rok.

Dla najbardziej aktywnych członków Zarząd przygotował dyplomy i drobne upominki. Podziękowania również otrzymały osoby współpracujące z naszym Stowarzyszeniem min. pani prawnik, pani psycholog, wolontariuszki.

Po tym oficjalnym rozpoczęciu nastąpił najbardziej wzruszający moment - łamanie się opłatkiem, wszyscy życzyliśmy sobie przede wszystkim zdrowia które jest dla nas bardzo ważne !

Po łamaniu się opłatkiem na naszych stolach pojawiły sie wigilijne potrawy, nie zabrakło oczywiście barszczyku czerwonego z uszkami i karpia, były tez pierogi i wiele innych potraw.

Nastroju Świątecznego dawała na żywo muzyka grana na keyboardzie przez córkę jednej z członkini ,,Więzi" - były to oczywiście kolędy które my również śpiewaliśmy.

Był to cudowny czas rozmów i refleksji nad tym co minęło i co nas jeszcze czeka.

Miejmy nadzieje ze w przyszłym roku także spotkamy się ponownie na spotkaniu wigilijnym aby połamać się razem opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia”.

 

Mariusz K..

 

Boże Święta"

 

Kiedy idą Boże Święta

Mina nasza uśmiechnięta

Czekamy na Gwiazdkę na niebie

Życzliwość dajemy wokół siebie

No bo to jest piękny czas

Gdy serdeczność i miłość jest wśród nas :)

 

                                                         Mariusz K.

 

Krótki film

 

21.12.2013

kropki

 

Kiermasz bożonarodzeniowy

 Jak co roku, w gorącym okresie przedświątecznym, Stowarzyszenie „Więź” organizowało kiermasz swoich wyrobów. W tym celu członkowie Stowarzyszenia pod kierownictwem wolontariuszek z US zbierali się razem aby przygotować ozdoby choinkowe. Wykonywali bombki styropianowe ozdabiane wstążeczkami i cekinami, gwiazdki z cekinów i papierowe choineczki. Na koniec, tuż przed samym kiermaszem, kolega Jarek dostarczył gałązki świerkowe, z których robiono choineczki przyozdabiane różnymi mini ozdobami. Zaangażowało się w to dużo ludzi a prowadziła te zajęcia nasza koleżanka Danusia. Dzięki poświęceniu wielu ludzi powstały prawdziwe cacka, które można było zaprezentować mieszkańcom Szczecina. Dziękujemy członkom stowarzyszenia i wolontariuszom za włączenie się w prace nad kiermaszem.

"W sobotę 14.12 odbył się kiermasz w galerii handlowej Turzyn, prowadzony przez członków Stowarzyszenia „Więź”, oraz wolontariuszki działające w Stowarzyszeniu. Były tam sprzedawane zrobione przez nas wyroby bożonarodzeniowe: małe choinki, bombki, gwiazdki, oraz obrazy naszej koleżanki – Gosi. Na początku nasze wyroby, jak i wyroby innych prowadzących kiermasz w galerii, sprzedawały się słabo – może ze względu na złe umiejscowienie i dlatego, że była sobota rano. Później jednak pojawiło się nieco więcej ludzi i sprzedaż trochę wzrosła. Myślę, że wszyscy bez względu na ilość zarobionych pieniędzy byli usatysfakcjonowani, że mogliśmy zaprezentować swoje wyroby".
                                                                                                                        Przemek

18.12.2013

kropki

"Koncert w Zamku Książąt Pomorskich

 W sobotni wieczór 14 grudnia wybraliśmy się na koncert artystów związanych z Piwnicą Pod TeatrBaranami i Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, pt. „Bawialnia”. W programie koncertu znalazły się skecze i piosenki m.in. Kabaretu Starszych Panów, Piwnicy pod Baranami i dwudziestolecia międzywojennego, autorstwa i kompozytorów bardzo znanych i popularnych jak: Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Jerzy Petersburski i inni. Rafał Jędrzejczyk i Janusz Butrym stworzyli duet wesołych, rozśpiewanych i pełnych lekkiego humoru panów, którym towarzyszyła Beata Paluch, aktorka obdarzona pięknym głosem i temperamentem scenicznym.  Za interpretację piosenki „Milord”, której pierwszą wykonawczynią była piosenkarka francuska Edith Piaf, artystka otrzymała gorące owacje publiczności zebranej w Sali Bogusława w Zamku Książąt Pomorskich. Dla wielu z nas koncert przywołał wspomnienia młodych lat. Brakuje słów, by właściwie oddać cudowną atmosferę tekstów, muzykę zapadającą w pamięć i znakomitą grę aktorów. Łezka w oku się kręci, gdy słucha się fragmentu słów piosenki „Już czas na sen”.… „Dobranoc, dobranoc ojczyzno, już księżyc na czarnej lśni tacy, dobranoc i niech Ci się przyśnią pogodni, zamożni Polacy”….

 

Danusia

16.12.2013

kropki

< poprzednie   1   2   3   4  następne >