1 miejsce „Więzi” w Konkursie „Czy wiesz co jesz?” – 16.06.2015

Słodkie smaki dzieciństwa„We wtorek 16 czerwca 2015 r. wziąłem udział wraz z moimi kolegami z „Więzi” : Mariuszem R., Mariuszem Sz. , Przemkiem K. i Robertem w kolejnej edycji Konkursu pt. „Czy wiesz co jesz? ” w DPS-ie na ulicy Broniewskiego w Szczecinie.

W tym celu pilnie i starannie uczyliśmy się do tego konkursu aby zdobyć jak najwyższe miejsce, a nawet wygrać. Dostaliśmy niezbędne materiały do nauki od Pani Dietetyczki – tym razem uczyliśmy się na temat deserów a tematem konkursu były „Smaki z dzieciństwa” :).

Mimo iż mieliśmy tylko tydzień czasu na przygotowania do konkursu wszystko poszło jak należy m. in. : każdy należycie i starannie przygotował się z danej części materiału teoretycznie jak i praktycznie – co zaowocowało naszym Zwycięstwem w tym konkursie 🙂 – Hurrraaa !!! :):):).

Co do praktycznej części trzeba było przygotować wybrany przez nas deser. Nasz Deser składał się z 3 rodzajów galaretek : cytrynowej, kiwi, i truskawkowej; jogurtu greckiego, mięty, pokrojonych truskawek 🙂 – nazwaliśmy go „Truskawkowy Raj” :).

O 9 rano rozpoczął się konkurs który składał się z 7 lub 8 rund w tym jedna sportowa na dworze, i dla opiekunów grup , były tzw. pytania otwarte i zamknięte. Na początku konkursu każda z 6 drużyn które brały udział w konkursie musiała zaprezentować swój deser i opisać poszczególne składniki swojego deseru 🙂 – ja mówiłem o truskawkach – m. in. jakie mają właściwości odżywcze, składniki i trochę o powstaniu ich.

Po zakończeniu konkursu gdy czekaliśmy na ogłoszenie wyników przez jury – Dom Pomocy Społecznej poczęstował nas pysznym poczęstunkiem – oczywiście związany z tematem konkursu 🙂 : Naleśniki z serem i musem truskawkowym, jak i naleśniki kakaowe – które były przepyszne :).

A na końcu gdy ogłaszali wyniki okazało się, że spełnił się sen proroczy naszego kolegi Roberta, który uczestniczył z nami w konkursie, a mianowicie że wygramy ten konkurs (mówił to kilka dni przed konkursem) 🙂 . Radość nasza ze zwycięstwa była więc ogromna, i cieszyliśmy się tym bardziej gdyż rywalizacja była zacięta a poszczególna punktacja między drużynami była bardzo niewielka. My „Więź”-iowicze zdobyliśmy aż 38 punktów .

W nagrodę za I miejsce otrzymaliśmy liczne nagrody no i oczywiście dyplom który już wisi w naszym Stowarzyszeniu.

Cieszę się że każdy dołożył swoją „cegiełkę” wiedzy na tym konkursie – tym bardziej że na przygotowanie do niego mieliśmy tylko 6 dni. „

Mariusz K.

 

 

1 thought on “1 miejsce „Więzi” w Konkursie „Czy wiesz co jesz?” – 16.06.2015”

  1. Cieszę się i dziękuje, że mogłem wraz moimi znajomymi uczestniczyć po raz kolejny w tym konkursie 🙂
    Radość moja z wygranej naszego Stowarzyszenia jest ogromna 🙂
    Pozdrawiam całą ,,Więź” , w tym m.in moich kolegów z którymi brałem udział w Konkursie i naszą Kochaną Panią Prezes czyli Panią Mariolę 🙂
    Mariusz K.

Comments are closed.