Andrzejki 2018 w gościnie w Gryfinie

AndrzejkiW tym roku Andrzejki w Stowarzyszeniu „Więź” przebiegały w sposób nietypowy. Na swoją Imprezę Andrzejkową zaprosiła członków „Więzi” pani kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gryfinie Krystyna Szyszkowska, więc członkowie udali się pociągiem do Gryfina aby wraz z uczestnikami Domu Samopomocy świętować to coroczne wydarzenie. Na miejscu zostali ciepło przywitani przez panią kierownik, zarówno słowami jak i przepyszną i gorącą zupą gulaszową, zrobioną przez samych uczestników Domu Samopomocy.

Na wstępie spotkania przewidziany był program artystyczny, w którym Mariusz K., „więziowy” poeta zarecytował własnoręcznie napisany na tę okazję wiersz. Uczestnik Domu Samopomocy zaśpiewał i zagrał na gitarze piękne piosenki, inny z kolei opowiedział o historii wieczoru andrzejkowego.

W planie wieczoru były liczne atrakcje: jak na Andrzejki przystało wróżby oraz zabawy integracyjne.

W specjalnie do tego celu przygotowanym pomieszczeniu czekały na gości wróżki, które przepowiadały przyszłość, mówiły jakim jesteś człowiekiem i jaka droga cię czeka w nowym roku. Pani z kulą wróżyła z ręki, inna powiedziała ci z kart co cię czeka, a jeszcze inna przewidywała przyszłość z kamieni. Nie zabrakło też tradycyjnego lania wosku, a na ścianie cień wosku opowiadał jaki będzie twój następny rok.

Pracownicy Domu Samopomocy przygotowali bogaty program zabaw integracyjnych. Było wspólne śpiewanie ze śpiewników, zabawa z krzesłami, wróżenie imienia przyszłego lubego, a także wróżenie z butów kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu.

W przerwach pomiędzy punktami programu można było potańczyć do skocznej muzyki. Bawili się wszyscy, starzy i młodzi, mali i duzi, każdy miał świetny humor. Członkowie „Więzi” również świetnie się bawili i pozostali pod wrażeniem gościnności pracowników Domu Samopomocy. Dziękujemy im wszystkim za tak pięknie przygotowaną imprezę, zaproszenie i gościnę.