Ekscytująca wycieczka do Gdańska

Herb GdańskaW dniach 29 – 31 sierpnie 2018 roku grupa członków i sympatyków Stowarzyszenia „Więź” udała się na wycieczkę do Gdańska. Przejazd autokarem Szczecin – Gdańsk trwał kilka godzin, więc obiad pierwszego dnia przewidziany był n a godzinę 17-tą. Pobyt i noclegi zapewnił ośrodek wypoczynkowy „Neptun” na wyspie Sobieszów na przedmieściach Gdańska. Po zakwaterowaniu, mimo zmęczenia podróżą, wycieczkowicze udali się po obiedzie na krótki wypad nad morze i zwiedzanie okolicy. Wieczorem zaś ochoczo przystąpili do tańców na dyskotece w ośrodku.

Następne dwa dni pełne były wrażeń gdyż plan zajęć był bardzo napięty. Drugiego dnia pobytu po śniadaniu uczestnicy wycieczki udali się do oceanarium w Gdańsku, gdzie najpierw zbudowali rafę koralową pod okiem przewodnika. Potem nastąpiło zwiedzanie Akwarium i podziwianie fauny morskiej w akwariach.

Po oceanarium – szybki obiad i dalej w trasę. Tym razem na tapecie było zwiedzanie starego miasta w Gdyni i podróż Galeonem „Czarna Perła” na Westerplatte.  Na miejscu co wytrwalsi dotarli do Pomnika Obrońców Wybrzeża.  

Wieczorem następna atrakcja – ognisko ze smakołykami i pieczonymi kiełbaskami.

Dnia trzeciego znowu zwiedzanie, ale tym razem Malbork i jego Muzeum Zamkowe. Zwiedzanie Zamku z przewodnikiem trwało kilka godzin, w czasie których można było poznać historię komnat zamkowych i podziwiać architekturę obiektu.

Zgłodniali wycieczkowicze posilili się w Bistro „Na fali”, gdzie zjedli pożywny obiad z deserem.

Po obiedzie kierunek Szczecin i znowu kilka godzin w autokarze. Pan kierowca robił co mógł aby podróż była jak najmniej męcząca. Robił postoje a jazda odbywała się bez zakłóceń.

W czasie wycieczki nad całością czuwała pani prezes Mariola, a pani Wanda umilała wszystkim uczestnikom pobyt.

Podróżnicy wrócili do domów bardzo zmęczeni, ale głowy mieli pełne wrażeń i zgodnie stwierdzili iż wycieczka była bardzo udana.