„Jak być szczęśliwym człowiekiem” – Wykłady na Arkońskiej

wykłady na ArkońskiejKażdy z nas, żyjący na tym świecie, szuka szczęścia. Ale czym jest szczęście? Na to pytanie w swoim wykładzie odpowiedziała Paulina Michalska, Animator kultury i czasu wolnego. Wykład dla członków „Więzi” odbył się w siedzibie Stowarzyszenia „Więź” 16.06.2018 r.

Niewątpliwie szczęście to stan ducha i umysłu i nie zależy od czynników zewnętrznych. Ale można mu troszeczkę pomóc. Trzeba tylko popracować nad sobą – kontrolować emocje i myśli, cieszyć się z każdej chwili swojego życia, żyć tu i teraz. Wypracować pozytywne relacje z ludźmi – dawanie sprawia bowiem znacznie więcej radości aniżeli branie. O takich problemach opowiadała w swoim wykładzie Paula.

 Przybyli na spotkanie członkowie „Więzi” dowiedzieli się co sprawia, że człowiek jest szczęśliwy. Nie dla każdego, oczywiście, oznacza to to samo. Dużą rolę odgrywają tutaj cechy osobowości i sposób myślenia.

W trakcie spotkania można było też obejrzeć krótkie filmiki z wypowiedziami na temat szczęścia.

Po krótkiej przerwie słuchacze odpowiadali na pytania zawarte w krótkim teście – co sprawia, że czujemy się szczęśliwi, a co, że nieszczęśliwi i jak oceniamy własne poczucie szczęścia.

Odpowiedzi były różne, część stwierdziła iż jest zadowolona z życia, inni zaś że do szczęścia czegoś im brakuje. Najważniejsze dla nich w życiu okazały się: zdrowie, praca, chodzenie do „Więzi”, usamodzielnienie się oraz wewnętrzny spokój i równowaga.

Wszyscy uczestnicy wykładu zgodnie stwierdzili, że prezentacja Pauli była bardzo udana i spodobała się im. Dziękujemy Pauli za jej trud i tak profesjonalne, jak zwykle, przygotowanie i poprowadzenie wykładu.