Jak zawsze wyjątkowa i jak zawsze ciepła, Wigilia 2018 r.

ChoinkaTradycyjnie, jak co roku, w grudniowy wieczór chrześcijanie zbierają się razem aby uczcić narodziny Chrystusa i składają sobie z tej okazji życzenia wszelkiej pomyślności i radości z nadejścia Pana. Członkowie Stowarzyszenia „Więź” również zgromadzili się razem 19 grudnia i wspólnymi siłami przygotowali Wigilijną Wieczerzę. Każdy z gości przyniósł własnoręcznie przygotowaną lub kupną potrawę i postawił ją na stole aby nikomu nie zabrakło w ten wieczór jadła. Przybyłych na wstępie powitała Pani Prezes Mariola, a Mariusz K. zademonstrował wiersz napisany przez siebie na Bożonarodzeniowe Święto. Fragment Biblii o narodzinach Dzieciątka odczytał zaproszony z Parafii w Zdrojach ksiądz Dominik. Złożył również gościom Życzenia Świąteczne, a przede wszystkim przekazał posłanie abyśmy na co dzień i przez cały rok byli dla siebie życzliwi.

Po krótkim i uroczystym wstępie przyszła kolej na konsumpcję tego co było na stole. Daniem kulminacyjnym, jak na Wieczerzę Wigilijną przystało, były pierogi z kapustą i grzybami i do tego do popicia barszczyk czerwony. Ale nie zabrakło też tradycyjnej sałatki jarzynowej i śledzi przyrządzonych na najprzeróżniejszy sposób. A na słodki deser ciasta, które członkinie i członkowie upiekli dla wszystkich.

W trakcie biesiady śpiewano kolędy przy akompaniamencie gitary i do tekstu z specjalnie przygotowanych do tego śpiewników.

Prezentację podsumowującą działalność Stowarzyszenia przygotowała i przeprowadziła Małgosia G. Oj dużo się działo przez miniony rok i było co opowiadać! Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc i wkład wniesiony do tego spotkania. Bez każdego, nawet najdrobniejszego gestu życzliwości, nie można by było zrobić nic.