Jesteśmy tacy sami!

TulipanyPod hasłem „Jesteśmy tacy sami” odbyło  się spotkanie z mieszkańcami Nowogardu i okolic. Spotkanie „Promocja zdrowia psychicznego” miało miejsce 19 listopada 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im Stefana Żeromskiego w Nowogardzie i jego celem było przybliżenie uczestnikom problematyki zdrowia psychicznego oraz sylwetek osób po kryzysach psychicznych. „Jesteśmy tacy sami”: mamy swoje marzenia, chcemy żyć aktywnie wśród społeczeństwa i pracować zarobkowo. Wielu z nas to artyści – tworzymy piękne obrazy, piszemy wiersze i śpiewamy. Taki wizerunek osób po kryzysach psychicznych miało wykreować spotkanie w bibliotece.

Przebieg festynu zdominowały występy kolegi Mariusza – poety i koleżanki Pauli – piosenkarki. Swoje wiersze poeta zadeklamował z podkładem muzycznym a Paula zaśpiewała przygotowane przez siebie utwory, oboje porwali publiczność i skłonili do zadumy i tańca, wzbudzając równocześnie zachwyt ich  wykonaniem.

Oprócz części artystycznej odbyła się prelekcja pani prezes Stowarzyszenia „Więź” – Marioli Kapuścińskiej, oraz pana dr psychiatry Krzysztofa Domagalskiego, na temat zdrowia psychicznego oraz objawach, przebiegu i leczeniu chorób psychicznych.

Przybyli goście mogli w przerwie poczęstować się pysznymi sałatkami, kanapkami i różnego rodzaju słodkościami, a także podziwiać prace malarskie, i nie tylko, wyeksponowane w bibliotece. W trakcie spotkania swoje prace wystawili: koleżanka Małgosia – malarka, koleżanka Lila – również malarka, oraz kolega Damian – który swoje „obrazy” układał z puzzli.

Na koniec festynu dj Paula zorganizowała występy karaoke, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w piosenkarstwie.

Impreza bardzo się spodobała, zarówno wykonawcom i współorganizatorom, jak i przybyłym licznie mieszkańcom Nowogardu. Dziękujemy pani dyr. Biblioteki Anecie Wysoszyńskiej i personelowi, za udostępnienie pomieszczeń, zorganizowanie wystawy obrazów i catering, oraz wielką życzliwość.

Wszystkim paniom, które przygotowały pyszne sałatki i ciasta również dziękujemy, a było tych pań dużo.

 

 

 

 

 

Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego i budżetu Gminy Miasto Szczecin.

Logo Urzędu MarszałkowskiegoLogo Urzędu Miasta