Klasyczne Transformacje w Trafostacji Sztuki

NutyW Trafostacji Sztuki w sobotę, 11 marca 2017 r. odbył się koncert z cyklu Regaty Historyczne Joseph Haydn i Orkiestra Famd.pl.

W programie koncertu były utwory Joseph Haydn – symfonie i koncerty, a wykonawcą Orkiestra Famd.pl działająca pod skrzydłami Fundacji Akademii Muzyki Dawnej.

Zadaniem zespołu jest popularyzacja muzyki nurtu historycznego i jako jeden z nielicznych gra on na instrumentach historycznych.

Na wiolonczeli zagrał gość specjalny: Gustaw Bafeltowski, utalentowany młodzieniec i laureat wielu prestiżowych nagród.

W wieczorze wzięli udział również członkowie Stowarzyszenia „Więź”, którzy jako stali bywalcy występów Orkiestry Famd.pl, zostali na niego także zaproszeni.

Widzowie koncert wysłuchali z olbrzymim zachwytem i gromkim aplauzem nagradzali każdy utwór.

Symfonie wywoływały różne odczucia w sercach widzów, jednych koiły i uspokajały, innych pobudziły i rozruszały. Ale u wszystkich ocena koncertu była jednakowa – wyśmienite wykonanie przepięknych utworów Haydna.

Wyjście do Trafostacji Sztuki poprzedzone było biesiadowaniem członków „Więzi” w Restauracji Venezia na pl. Orła Białego. Małe co nieco, przy kawie i herbacie, towarzyszyło rozmowie i rozważaniom na temat przyszłego koncertu.