Koncert finałowy VI Letniego Festiwalu Wędrownego – Na Gotyckim Szlaku – Muzyka w zabytkach Pomorza Zachodniego

Orkiestra na koncercieOd 15.08 do 19.09.2015 odbywał się VI Letni Festiwal Wędrowny – Na Gotyckim Szlaku. Łączył on w sobie programy turystyczne i związane z nimi zwiedzanie zabytkowych miejscowości, oraz koncerty w zabytkowych obiektach sakralnych. Początkowym etapem festiwalu był koncert w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu, w którym wzięli też udział członkowie Stowarzyszenia „Więź”. Ostatnim już etapem był inauguracyjny występ Orkiestry Fundacji Akademii Muzyki Dawnej w dniu 19 września, w parafii pw. Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie i tutaj również słuchaczami byli też członkowie „Więzi”. Orkiestra w tym występie grała wyłącznie na instrumentach smyczkowych i wykonała utwory na orkiestrę smyczkową, jak np. symfonia d-moll da Chiesa Largo Alla capella Josepha Martina Krausa (1756 – 1792).Członkowie "Więzi" na koncercie

Utwory smyczkowe, wykonane w malowniczym i stylowym wnętrzu parafii, miały piękne brzmienie i były bardzo nastrojowe. Widzowie w skupieniu wysłuchali wszystkich utworów, żałując tylko iż koncert trwał tak krótko.

Dziękujemy organizatorom całego festiwalu, którymi byli pracownicy Fundacji Akademii Muzyki Dawnej, za przeżycia jakie mogli doznać członkowie Stowarzyszenia „Więź” w trakcie zwiedzania zabytków jak i wysłuchania utworów wykonanych przez artystów.