Królowa Śniegu i inne historie

Dzień dobry

Zbliża się Dzień Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię, dlatego chciałabym zachęcić Państwa do obejrzenia filmu krótkometrażowego „Królowa śniegu i inne historie” (reż. Monika Grzybowska) z Magdaleną Różańską („Dziewczyna z szafy”, „Bodo”, „Dawno temu na Śląsku”) w roli głównej.

Film powstał z potrzeby mówienia o problemach osób chorych psychicznie i uwrażliwiania na nie. Jego celem było pokazanie poruszającej historii, która skłoniłaby widzów do refleksji, zanim kolejnym razem przylepią chorej osobie krzywdzącą etykietkę.

Film został ciepło przyjęty na Międzynarodowym Festiwalu Integracja Ty i Ja w 2016 r. oraz podczas pokazów w całej Polsce na Małych Festiwalach Integracja Ty i Ja oraz podczas projekcji w kinach studyjnych.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=-BYxjM1PJ9Y

Jako twórcom będzie nam niezmiernie miło, jeśli po obejrzeniu filmu, podzielicie się z nami swoimi odczuciami poprzez skomentowanie go lub polubienie.

Czy byłaby możliwość, żeby zachęcili Państwo do obejrzenia filmu także swoich czytelników i udostępnili u siebie (na portalu lub na profilu na FB) linka do filmu?

pozdrawiam
Monika Grzybowska
(reżyserka filmu)