Nordic walking z „Bronkiem” 19 maj 2016 rok

nordic walkingJak co roku pracownicy DPS-u przy ulicy Broniewskiego zorganizowali rajd Nordic walking, na który zaprosili między innymi członków Stowarzyszenia „Więź”. Na zaproszenie odpowiedziało pozytywnie bardzo dużo osób więc frekwencja była wysoka. Punktem zbiorczym był Pomnik Czynu Polaków na Jasnych Błoniach, a pierwszym krokiem była rozgrzewka pod kierunkiem instruktora. Dalej czekała marszruta Laskiem Arkońskim na Polanę Czerwoną przy kąpielisku Arkonka. Wytrwałych pani Ania zaprosiła na spacer wokół kąpieliska. Tych wytrwałych nie brakowało, najwyraźniej kondycja fizyczna uczestników rajdu była bardzo duża. Po przybyciu na polanę pierwszą czynnością zgłodniałych rajdowiczów było pieczenie kiełbasek na ogniskach przygotowanych przez organizatorów.

Po zaspokojeniu pierwszego głodu pani Małgosia zaprosiła wszystkich do ciekawego konkursu. Uczestnicy mieli z przygotowanych rekwizytów zaprojektować i zrobić plakat promujący Nordic walking. Kilka drużyn z zapałem wzięło się do pracy a w śród nich nie zabrakło członków Stowarzyszenia „Więź”. Wszystkie prace zasługiwały na pochwałę więc każda z drużyn dostała słodką nagrodę.

Na koniec imprezy pracownicy DPS-u poczęstowali uczestników rajdu smakowitą zupą, nikt więc nie pozostawał głodny.

Pogoda dopisywała a i humory rajdowiczów były wyśmienite więc wrażenia pozostały bardzo dobre. Dziękujemy pracownikom DPS-u za zorganizowanie tego wspaniałego rajdu i zaproszenie na niego członków Stowarzyszenia „Więź”.