„Odkrywamy Urocze Miejsca Osiedla Bukowego w Szczecinie”.

OgniskoNiedzielny poranek, 16.10.2016 r., przywitał nas deszczem, ale niezniechęceni pogodą członkowie Stowarzyszenia „Więź” wyszli z domów aby wziąć udział w imprezie plenerowej pt. „Odkrywamy Urocze Miejsca Osiedla Bukowego w Szczecinie”. Wydarzenie to zorganizowali: Uczniowski Klub Sportowy „Gryfici” i Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Mniejszych Szans „Więź”, a objęte było patronatem Rady Osiedla Bukowe-Klęskowo w Szczecinie.

Dzień wcześniej członkowie obu organizacji zebrali chrust na ognisko, tak że w niedzielę pozostało tylko rozpalić ogień i piec kiełbaski. Ogień zapłonął w lasku niedaleko ulicy Gwarnej, ale żeby zasłużyć na kiełbaski trzeba było najpierw zdać egzamin sprawnościowy. Dla pieszych uczestników był to długi marsz leśnymi drużkami. Druga grupa, na rowerach przejechała dłuższą trasę. Kiełbaski smażone nad ogniem bardzo smakowały imprezowiczom, a przy ogniu można było się też rozgrzać.

Mimo niesprzyjającej aury zabawa była bardzo udana, ogień strzelał wysoko i rozjaśniał twarze uczestników. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie imprezy. Podziękowania należą się również tym, którzy przyszli aby wziąć udział we wspólnej zabawie. Dostali za to dyplomy uczestnictwa.