Pełen przygód wyjazd do Jelenia 2021

JelonekJak co roku członkowie Stowarzyszenia „Więź” udali się na tygodniowy wypad wakacyjny. W tym roku wybór padł na malowniczą miejscowość Jeleń, niedaleko Szczecinka. Obóz trwał od 15.08 do 22.08.2021 r. Ośrodek wypoczynkowy „Jeleń” położony jest nad jeziorem i w pobliżu są lasy. Było więc dużo powodów aby wypoczynek przebiegał z wieloma atrakcjami. Jeśli pogoda dopisała kilka osób korzystało z kąpieli w jeziorze, inni pływali na rowerze wodnym i kajaku.
Pani prezes Mariola zadbała o to aby nikt nie nudził się i zorganizowała dwie wycieczki do Borne Sulinowo i Szczecinka, gdzie członkowie zwiedzali muzeum militarne w Borne i regionalne w Szczecinku, a także muzeum sztuki współczesnej na zamku. Atrakcją była przejażdżka na czołgu.
Wyżywienie obozowe było częściowo przygotowywane przez samych obozowiczów. Śniadania i kolacje przygotowywały osoby mające dyżur w danym dniu. Ponadto Pani Wanda zrobiła pyszne ogórki małosolne, a chłopcy przygotowywali grilla i ognisko. Obiady w formie cateringu przywoziła firma zewnętrzna. W trakcie wycieczek do innego miasta obiady były spożywane w restauracji. Jedzenie, czy to własne czy przygotowane przez innych, bardzo wszystkim smakowało.
W trakcie pobytu w ośrodku kolega Jarek obchodził swoje urodziny, zorganizował więc z tej okazji przyjęcie, na którym Mariusz powiedział przez siebie przygotowany wiersz.
Czas na wyjeździe mijał szybko i trzeba było wracać do domu. Z wielkim żalem członkowie „Więzi” opuszczali ośrodek. Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż wypoczynek w Jeleniu był bardzo udany. Była to kolejna okazja do spędzenia razem czasu i umacniania więzi międzyludzkich.