Pełen wrażeń wypad do Torunia

Stary PiernikW dniach 18 – 20 września 2020 roku grupa członków Stowarzyszenia „Więź” i sympatyków udała się autokarem w daleką podróż do pięknego miasta Torunia. Pani prezes Mariola miała w planach bardzo intensywne zwiedzanie miasta. Plan ten zrealizowała w najdrobniejszych szczegółach. Wycieczkowicze w ciągu trzech dni zwiedzili kilka muzeów. Pierwszym punktem przystankowym było miasto Ciechocinek, gdzie zwiedzili muzeum „Ciechocińska Fabryka Soli”.

W samym już Toruniu odwiedzili Dom Mikołaja Kopernika, Planetarium, upiekli własne ciasteczka piernikowe w Żywym Muzeum Piernika. Zwiedzili Muzeum Etnograficzne oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Wszystkie te miejsca pozostawiły po sobie niezapomniane wrażenia i wiedzę.

W drugi dzień pobytu był czas na wieczorne ognisko i grill, kiedy to można było spróbować kiełbaski upieczonej nad ogniem oraz smakowitego mięsa upieczonego po mistrzowsku przez Bożenę P. na grillu.

Po tak intensywnym pobycie w Toruniu, kiedy trzeba było dużo chodzić, zmęczenie dawało się we znaki, ale mimo to uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Piękne wspomnienia pozostaną na długo i słowa podziękowania dla opiekunki i sprawczyni tego wszystkiego pani prezes, płynęły z ust uczestników.