Plener malarski 24 maj 2019 r.

Paleta z pędzlemPogoda była piękna kiedy członkowie Stowarzyszenia „Więź” wybrali się na wycieczkę do Lasku Arkońskiego. Do udziału w Plenerze Malarskim zaprosili ich pracownicy DPS z Broniewskiego, a miejscem spotkań były Syrenie Stawy. Tam też z całym warsztatem rozłożyli się członkowie „Więzi”. Mireczka z zapałem malowała bajkowy staw z delfinkiem, a Mariusz K. stworzył obraz syrenki – królewny. Z kolei piękną syrenkę z różowymi włosami wyczarowała na papierze Monika M. Razem z mieszkańcami DPS-u i ŚDS-ów powstawały arcydzieła sztuki malarskiej. Po pasjonującej pracy wszyscy artyści udali się długą trasą na Polanę Czerwoną, gdzie czekało już na nich ognisko. Zgłodniali zawodnicy przystąpili do pieczenia nad ogniskiem kiełbasek, które z dużym apetytem skonsumowali.

Teraz nastąpiła najtrudniejsza część imprezy, ponieważ trzeba było wytypować twórcę najlepszej pracy malarskiej. Zadanie to okazało się za dużym wyzwaniem dla jury, ponieważ wszystkie arcydzieła były doskonałe. Postanowili więc nie wybierać zwycięscy tylko wręczyli nagrody – upominki dla przedstawicieli przybyłych grup razem z dyplomami uczestnictwa.

Dziękujemy pracownikom DPS-u za zorganizowanie pleneru, który bardzo się członkom „Więzi” spodobał. Bowiem zabawa była przednia, a wrażenia pozostaną niezapomniane.