Podwójne urodziny na słonecznej działce

tort urodzinowy11 maja 2019 roku urodziny obchodzili Małgosia K. i Przemek G., z tej okazji zaprosili członków „Więzi” i sympatyków na przyjęcie, które miało miejsce w plenerze. Na swojej działce ogrodowej Przemek zorganizował prawdziwe party, do którego dołożyła się Małgosia. Pomagali im w tym rodzice. Przybyli goście złożyli solenizantom serdeczne życzenia i obdarowali drobnymi upominkami. Na zgłodniałych imprezowiczów czekało już rozpalone ognisko, a że była to akurat pora obiadowa, ochoczo przystąpili do pieczenia kiełbasek i konsumowania smakołyków rozłożonych na stołach. A było w czym wybierać – sałatki, smalec domowej roboty z ogórkiem kiszonym, różnego rodzaju przekąski i owoce. Po zaspokojeniu pierwszego głodu przyszła kolej na torty urodzinowe. Jak na przyjęcie urodzinowe przystało, torty były pięknie przystrojone i każdy z gości otrzymał kawałek tego przysmaku. Goście, oczywiście, odśpiewali uroczyście sto lat dla solenizantów.

Zabawę na działce uświetniły gry zręcznościowe, które przygotowała i poprowadziła pani prezes Mariola. Można też było potańczyć w rytm muzyki, a że pogoda była wyśmienita humory przybyłym dopisywały.

Z tej okazji też Mariusz K., „więziowy” poeta, przygotował specjalne wiersze, które zaprezentował gościom.

Dziękujemy gospodarzom za wspaniałą gościnę i przyłączamy się do życzeń, jakie w swym wierszu Mariusz złożył solenizantom.

…W dniu tak pięknym i wspaniałym
Droga Małgosiu, i drogi Przemku
W dniu Waszych Urodzin
Życzę Wam wielu spełnionych,
Owocnych dróg aby zawsze były na nich
piękne wartości!
Abyście zawsze mieli wielu życzliwych Przyjaciół wokół siebie, a zdrowie by
dopisywało, i zawsze jak skarby złota bezcenne w Waszym życiu się miało!
Sto lat dla Gosi, i Przemka! – 11.05.2019