Pożegnanie lata 2016 w Lasku Bukowym

OgniskoLato się skończyło i nadeszła jesień. Dla Stowarzyszenia „Więź” oznacza to czas nowych zajęć, nowych wyzwań. Po okresie wakacyjnym nadchodzi okres intensywnej pracy.

W piękny, wrześniowy jeszcze dzień, członkowie Stowarzyszenia udali się nad malownicze Jezioro Szmaragdowe w Puszczy Bukowej, aby w ostatnich promieniach ciepłego lata upiec na ognisku tradycyjną kiełbaskę. Jest to tradycyjny rytuał pożegnania lata i przywitania pięknej jesieni.

Po zakupach w Lidlu, w Zdrojach, był spacer nad jezioro, a potem rozpalanie ogniska. Wszyscy uczciwie zaangażowali się w prace przygotowawcze. Pozbierali w pobliskich zagajnikach chrust na opał i pomogli rozpalić ognisko. Tym razem harcmistrzem była pani prezes Mariola, która zapaliła pierwszą i nie tylko, zapałkę.

Kiełbaski bardzo wszystkim smakowały, a po zapełnieniu głodnych żołądków przyszła pora na spacer. Część wycieczkowiczów, ta bardziej leniwa, została przy ognisku. Pozostali udali się na Polanę Widokową aby podziwiać rozciągające się stamtąd widoki.

Wypad do lasu był bardzo udany, kiedy następny? W przyszłym roku, gdy przyjdzie wiosna? A może znajdzie się chwila jeszcze tej jesieni?