Spotkanie organizacji pozarządowych w akcji „Pod Platanami 2016 rok”

Logo Platany5 czerwca, w piękny niedzielny dzień odbyła się XV edycja szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI. Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Mniejszych Szans „Więź” również wzięło w nim udział. Członkowie Stowarzyszenia mocno zaangażowali się w organizację akcji i na początek pięknie udekorowali swoje stanowisko. Znalazły się tam kwiaty z bibuły, baloniki a na dodatek oczy przechodniów przyciągały obrazy olejne Lilii. Tezy o schizofrenii informowały mieszkańców miasta o celach i przeznaczeniu Stowarzyszenia.

Problem schorzeń psychicznych coraz bardziej nurtuje wiele osób w związku z ciągle rosnąca liczbę zachorowań. Dlatego wiele przechodzących osób zatrzymywało się przy stanowisku „Więzi” i dopytywało się jak sobie radzić w razie takich problemów. Dyżurujący członkowie udzielali wyczerpujących informacji na temat choroby, walki z nią oraz rehabilitacji osób po kryzysach psychicznych. Mówili też o działalności Stowarzyszenia, prowadzonych zajęciach terapeutycznych i możliwościach wstąpienia w poczet członków.

Stowarzyszenie „Więź” zostało nominowane jako jedna z dziesięciu organizacji do głosowania w Plebiscycie Kto? Ngo! Pozarządowy Szczecin”. W wyniku głosowania zajęło 4 miejsce i otrzymało dyplom uczestnictwa, który uroczyście wręczono w czasie trwania Akcji Pod Platanami.

Akcja była bardzo udanym przedsięwzięciem i dała wiele satysfakcji zarówno prezentującym się stowarzyszeniom jak i mieszkańcom Szczecina, mogącym zapoznać się ze strefą pozarządową.