Spotkanie Wigilijne w Stowarzyszeniu grudzień 2016 rok

Jingle bells, jingle bells, Jingle all the way.
Oh, what fun it is to ride
In a one horse open sleigh.
Jingle bells, jingle bells, Jingle all the way.
Oh, what fun it is to ride
In a one horse open sleigh.

Te słowa angielskiej kolędy, zaintonowane przez Małgosię, trenerkę angielskiego, zabrzmiały na Spotkaniu Wigilijnym w niedzielny wieczór 18 grudnia 2016 roku.

Duże grono członków Stowarzyszenia, przyjaciół i osób zaproszonych zebrało się razem aby uczcić narodziny Chrystusa oraz złożyć sobie z tej okazji serdeczne życzenia wszystkiego co najlepsze.

Na początek pani prezes Mariola przywitała zgromadzonych gości i poprosiła przybyłego Księdza Dominika o modlitwę na tą intencję. Ksiądz Dominik po wspólnym odśpiewaniu kolędy przeczytał fragment Biblii, opowiadający o narodzinach Dzieciątka Jezus. Złożył wszystkim życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zaprosił do wspólnej modlitwy.

Po tych chwilach uniesienia nadszedł moment radosnego łamania się opłatkiem i życzenia sobie nawzajem radosnych i spędzonych w gronie rodzinnym Świąt oraz wszystkiego co najlepsze w życiu osobistym.

Stoły uginały się od odświętnie przystrojonych potraw, więc goście zasiedli do wspólnego spożywania Posiłku Świątecznego. Były tam różnego rodzaju sałatki i potrawy rybne. Nie zabrakło też pierogów popijanych tradycyjnym barszczem. Na stole też królowały ciasta, wypieki pań, oraz pierniki przyozdabiane samodzielnie przez członków Stowarzyszenia na przedświątecznych zajęciach terapeutycznych.

Z pewnością nikt nie pozostał zawiedziony w ten szczególny wieczór, a była to zasługa wszystkich członków Stowarzyszenia, którzy czynnie włączyli się w jego przygotowanie pod przewodnictwem, oczywiście, pani prezes.

Padły słowa serdecznego podziękowania i podziwu dla ogromu pracy, jaką nasza pani prezes wkłada w Stowarzyszenie. Dzięki niej jest na Świecie takie miejsce, gdzie można znaleźć swoją przystań, oraz życzliwość i pomoc w trudnych sytuacjach.

Pani prezes, ze swej strony, podziękowała wszystkim osobom zasłużonym dla Stowarzyszenia, wszystkim członkom, którzy aktywnie włączali się w pracę nad nim, wręczając im drobne upominki mikołajkowe. Największą nagrodą dla nas jest jednak fakt, że Stowarzyszenie dzięki wspólnej pracy cały czas się rozwija, niosąc pomoc i pociechę wszystkim potrzebującym.