Nasze Stowarzyszenie w ramach kampanii MISTRZOWIE ŻYCIA wzięło udział w Słonecznym Festynie

SłonikNasze Stowarzyszenie w ramach kampanii MISTRZOWIE ŻYCIA wzięło udział w Słonecznym Festynie w Szczecinie na Osiedlu Słonecznym przy Rubinowym Stawie, w sobotę, 3 września 2016 r.

Mieliśmy tam swoje stoisko na którym można było otrzymać informację na temat działalności Stowarzyszenia „Więź”. Uzyskać poradę odnośnie chorób psychicznych oraz problemów w rodzinie z nią związanych. Dyżurujący członkowie Stowarzyszenia rozdawali ulotki oraz nowy biuletyn i zachęcali osoby zainteresowane do zapoznania się ze Stowarzyszeniem i prowadzoną kampanią.

O godz. 16.30 na scenie estradowej pani psycholog Pola Szarwiło-Węgielska wygłosiła dla publiczności prelekcję na temat zdrowia psychicznego, zagrożeń w wieku dziecięcym oraz w każdym innym wieku. Opowiedziała jak uchronić się przed chorobą oraz jak uzyskać pomoc w razie jej wystąpienia. Jedną z form pomocy jest wsparcie i terapia jakie oferuje Stowarzyszenie „Więź”.

Zainteresowanie problemami zdrowia psychicznego jest coraz większe, dlatego często jakiś przechodzień zatrzymywał się przy stanowisku „Więzi” i wybierał interesującą go ulotkę, a także rozmawiał na nurtujące go problemy, lub po prostu zaspokajał potrzebę powiększenia swojej wiedzy na te tematy.

Stoisko odwiedził też pracownik Urzędu Marszałkowskiego, pan Krzysztof Grabowski, który nadzoruje i wspomaga nasz projekt. Pomógł przy organizacji i wystroju stanowiska oraz wsparł nas swoją wiedzą i umiejętnościami.

Było to kolejne udane spotkanie członków Stowarzyszenia „Więź”, nawiązano nowe znajomości oraz przekonano się jak bardzo ważna jest ich praca.

 

 

 

Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego i budżetu Gminy Miasto Szczecin.

Logo Urzędu MarszałkowskiegoLogo Urzędu Miasta