Szkolenie w ramach projektu „Chcemy być silni, sprawni, aktywni.”

maskiW sobotnie popołudnie odbyło się szkolenie skierowane do rodzin osób po kryzysach psychicznych i samych  zainteresowanych. Na szkoleniu odbyły się dwa wykłady poprowadzone przez dwóch prelegentów: panią dr psychiatrę Teresę Zalewską oraz psychologa mgr Jakuba Piekarskiego. Tematem wykładu pani dr Zalewskiej była schizofrenia, jej przyczyny, objawy i leczenie. Pani dr przybliżyła słuchaczom problemy związane z tym schorzeniem, odpowiadała też na pytania, jakie padały ze strony publiczności. Problemy, związane ze schizofrenią dotykają coraz więcej osób, zarówno chorujących jak ich rodzin, stąd wzbudzają one dużo emocji i wątpliwości.

Druga prelekcja, wygłoszona przez pana Piekarskiego, dotyczyła emocji – „Jak sobie radzić w sytuacjach trudnych? Budowanie poczucia własnej wartości.” I tutaj zainteresowanie słuchaczy było duże, gdyż poczucie własnej wartości jest często w schizofrenii bardzo obniżone. Kilka wskazówek na pewno się przyda.

Całe szkolenie wzbudziło żywe emocje i zaciekawienie pośród słuchaczy, rodzin i samych chorujących. W przerwie kawowej toczyły się dyskusje na nurtujące ich tematy i zarówno pani dr, jak i pan psycholog odpowiadali na liczne pytania dotyczące tematyki spotkania.  

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Chcemy być silni, sprawni, aktywni” dofinansowanego przez Wydział Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.