Udane występy członków „Więzi” na Konkursie Recytatorskim

Plakat konkursu27 czerwca 2016 roku w Domu Klubie „Pod Fontanną” odbyła się III Edycja Konkursu Recytatorskiego im. Janiny Kuligowskiej. Konkurs zorganizowali pracownicy Domu Klubu pod patronatem Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób Chorych Psychicznie „Rodzina” a jego celem było upamiętnienie nieżyjącej poetki Janiny Kuligowskiej. Mottem konkursu pt „Co nam w duszy gra” były słowa:
„Człowiek zgodnie ze swoją wewnętrzną naturą jest stworzeniem, które nie tylko pracuje i myśli, ale także śpiewa, tańczy, modli się, opowiada historie i świętuje.”

Do współzawodnictwa przystąpiło 20 osób z kilku placówek, a wśród nich nie zabrakło również członków Stowarzyszenia „Więź”. Mariusz K. przedstawił własnoręcznie napisany wiersz pt „W krainie optymizmu”, który bardzo się widzom spodobał. Po nim Monika K. deklamowała trudny wiersz Cypriama Kamila Norwida „Cóż bo mózg rozum co.” Z kolei Mirka B. przedstawiła „Odę do młodości” Adama Mickiewicza. Przemek K. opowiedział prozą dzieje „Lesia” napisane przez Joannę Chmielewską. Wystąpieniom członków „Więzi” towarzyszyła delikatna muzyka i efekty dźwiękowe.

Ogólnie poziom zawodów recytatorskich był bardzo wysoki, wszyscy zawodnicy otrzymywali gromkie brawa publiczności. Jury konkursu miały bardzo trudne zadanie wyłonienia zwycięzców i ostatecznie jako pierwsze miejsce orzekli dla pani Wandy z Domu Klubu za wiersz autorski. Drugie miejsce zdobył pan Henryk za wiersz „Śmierć pułkownika”.

Wybór trzeciego miejsca został zarezerwowany dla publiczności, która na karteczkach typowała swoich pupilów. Mama Janiny Kuligowskiej wylosowała z pośród tych karteczek zwycięzcę – pana Kazimierza za przezabawny wiersz „Skutki starości”.

Wiersz Mariusza K. został przez Jury szczególnie wyróżniony dyplomem i słodką nagrodą. Z konkursu nikt nie wyszedł bez nagrody. Organizatorzy przygotowali dyplomy dla każdego poety, więc wygrani byli wszyscy.

Spotkanie było bardzo udane i zyskało uznanie wszystkich uczestników – zarówno widzów jak i współzawodników. Dziękujemy organizatorom za jego przygotowanie i czekamy na kolejną jego edycję za rok.