Uwaga niedługo Festyn w Policach z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego!!!

Serdecznie zapraszamy do udziału we współorganizowanych przez nasze Stowarzyszenie obchodach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, które odbędą się 9 października w Policach pod hasłem „Zdrowie Psychiczne – NA TAK”!

W ramach obchodów zorganizowany zostanie w godz. 11.00-16.00 festyn na placu przy ulicy Wyszyńskiego w Policach, jak również projekcja filmu połączona z panelem dyskusyjnym na temat środowiskowej opieki psychiatrycznej, który poprowadzi psychiatra, Pana Krzysztof Domagalski. Pokaz filmu z panelem dyskusyjnym odbędzie się w godz.17.00-19.00 w Restauracji Włoski Ogród w Policach przy ulicy Korczaka 5.

Podczas festynu na wyodrębnionych stanowiskach swoją działalność prezentować będą organizacje pozarządowe działające w obszarze zaburzeń psychicznych. Ponadto będzie można uzyskać bezpłatną poradę specjalisty – psychiatry, psychologa, terapeuty uzależnień. Jak na festyn przystało, organizowane będą również gry, zabawy i konkursy dla jego uczestników oraz występy chórów i zespołów.

Celem przedsięwzięcia jest integracja środowiska osób doświadczających różnych zaburzeń psychicznych, ich rodzin, a także stowarzyszeń działających na tym polu. Ponadto pragniemy przedstawić społeczeństwu faktyczny obraz osób doświadczających kryzysów psychicznych oraz przeciwdziałać ich wykluczeniu społecznemu.

Nasze Stowarzyszenie jest współorganizatorem tego wydarzenia wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach, Stowarzyszeniem SOS dla Rodziny oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach.

Przyjdź, posłuchaj dobrej muzyki, weź udział w grach i zabawach, poczęstuj się pyszną zupą i pomóż w sprawach organizacyjnych.

Zbiórka 9.10.2016 (niedziela), przy Placu Rodła, na przystanku 107, godz.9.30.

Do zobaczenia!

Mariola Kapuścińska

Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego i budżetu Gminy Miasto Szczecin.

Logo Urzędu MarszałkowskiegoLogo Urzędu Miasta