Zabawa Edukacyjna „Bliżej Przyrody”

Biedronka16 marca członkowie „Więzi” wzięli udział w Zabawie Edukacyjnej „Bliżej Przyrody”. Spotkanie to zorganizowali pracownicy DPS przy ulicy Broniewskiego i zaproszeni zostali przedstawiciele innych domów środowiskowych. Ze strony „Więzi” w zabawie uczestniczyli: Paula ,Monika i Maciej K.

 Był to quiz i konkurs o charakterze rozrywkowym. Uczestnicy wcześniej mogli przygotować się korzystając z udostępnionych materiałów szkoleniowych. Ale Małgorzata Witko – terapeutka i współorganizator stwierdziła, iż konkurs nie ma charakteru rywalizacyjnego. Jest to tylko zabawa, więc ściągi można schować.

Niewielka rywalizacja jednak była kiedy uczestników poniosły emocje. A pytań i kompetycji było wiele. Najciekawsze z nich to odgadywanie nazw zwierząt na podstawie wydawanych odgłosów, szukanie w plenerze ukrytych plakietek z wizerunkiem stworzonka – symbolu stolika. Więziowicze byli biedronkami, więc szukali i znaleźli, w otaczającym zieleńcu, biedronki.

W przerwie na gości czekał poczęstunek, paszteciki z barszczem bardzo smakowały zgłodniałym poszukiwaczom przygód.

Jak już wspomniano, w tym konkursie wszyscy uczestnicy byli wygrani. Wszyscy więc otrzymali podarunek w formie pięknego albumu bogato ilustrowanego, każdy, oczywiście, o innej tematyce.

Impreza bardzo się gościom spodobała, członkowie „Więzi” również byli nią zachwyceni. Dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i gościnę.