Zajączek Wielkanocny w Stowarzyszeniu 2019

Zajączek Wielkanocny

 

Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy w Stowarzyszeniu „Więź” , jak co roku odbyły się w Szczecińskim Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe – Zdroje”, 13 kwietnia, w sobotnie popołudnie. W przygotowaniach do uroczystości wzięli udział wszyscy uczestnicy ponieważ każdy przyniósł jakąś potrawę własnoręcznie zrobioną. Stoły pięknie przyozdobiła Mireczka, a nad wystrojem potraw czuwała Olga i Monika. Na ławach potraw było dużo, ale to na żurek, przyrządzony przez panią prezes Mariolę, czekali goście.

Zanim jednak przystąpiono do konsumpcji dań świątecznych pani prezes przywitała gości i złożyła im życzenia wszelkiej pomyślności. Mariusz zadeklamował wiersz napisany specjalnie na tę okazję. Spotkanie miało podwójny wydźwięk gdyż swoje urodziny obchodził Przemek K. i na stole znalazł się również tort okolicznościowy. Po zdmuchnięciu świeczek każdy z gości dostał kawałek tego smakołyku a solenizant obdarowany został kilkoma drobiazgami.

Śniadanie Wielkanocne nie mogło obejść się bez konkursu polegającego na wzajemnym pukaniu się gotowanym jajkiem . Czyje jajko pozostanie nienaruszone ten wygrywa. Komuś udało się pozostać z całym jajkiem ale słodkie nagrody od zajączka dostali wszyscy.

Życzymy członkom Stowarzyszenia „Więź” i jego sympatykom zdrowych i pogodnych Świąt oraz mokrego dyngusa.