Bal Przebierańców z Karaoke i Tańcami w Stowarzyszeniu „Więź”

Jestem współczesnym piratem,

Proszę nie mylić mnie jednak z wariatem!

Jestem za pirata przebrany

Ponieważ chcę poczuć jak to jest być przez chwilę

Diabelsko i dziko zło nieokiełznanym,

Nieustraszonym wojownikiem,

Który chce walczyć z każdym przeciwnikiem!

Choć to tylko taka moja aktorska rola,

Przez cały czas tego maskowego balu, czeka Was tu

Przeze mnie istna po prostu Niewola!

Będziecie moimi zakładnikami,

Będziecie tańczyć i śpiewać –

Poczujecie się piosenkarzami!

Mam różne bronie, lasery – nie ze mną takie numery!

A oto moje ultimatum, i daruję Wam wolność i życie:

Śpiewacie na karaoke minimum 1 piosenkę, a ja

Zaśpiewam także razem z Wami „Więziowiczami”.

I od 16 do 21.20 ma trwać tutaj wielka, huczna zabawa.

Bo to SUPER jest dziś sprawa!

Tak więc Witam Was Serdecznie.

Chcę byście się wszyscy bawili dziś tu bajecznie!

Pirat Mariusz

Maska karnawałowaTakim wierszem – mottem przywitał nas jeden z uczestników Balu Przebierańców z Karaoke i Tańcami. Bal zorganizowany przez Paulę, animatorkę kultury i czasu wolnego, odbył się w siedzibie Stowarzyszenia „Więź” w sobotę 3 czerwca 2017 r.

Salę balową pięknie udekorowano i przygotowano poczęstunek dla gości.

A goście zjawili się licznie, i jak na Bal Przebierańców przystało, w niecodziennych strojach. Przebrani byli za kotki, króliczki, pirata, pastuszka, czarnoksiężnika i wiele innych bajkowych postaci. Świat stał się barwny i pełen fantazji, bowiem wszystkie stroje były niesamowite i czarowały pomysłowością i kunsztem wykonania.

Na początek każdy z przebranych gości napisał, a następnie odczytał swoje motto – o tym kogo przedstawiał i  dlaczego taki strój przywdział. Następnie trzeba było ocenić prezentację i strój uczestników. Ocena nie była łatwa, ponieważ zgodnie stwierdzono, iż wszystkie bajkowe ubiory zasługują na uznanie za swą wyjątkowość, pomysłowość i wykonanie. Wyłoniono jednak zwycięzców. Najbardziej spodobał się strój pirata oraz sposób w jaki został on zaprezentowany. Były też i dalsze miejsca, a każde z nich zostało nagrodzone drobnym upominkiem.

Po tej oficjalnej części przystąpiono do bardzo lubianej przez gości zabawy z karaoke. Mikrofon miał duże wzięcie, a że cała impreza wspomagana była profesjonalnym sprzętem – kolumną z mikrofonami, telewizorem szerokoekranowym i nowoczesnym komputerem, piosenki wykonywane przez gości zabrzmiały bardzo zawodowo. Śpiewano solo i zespołowo, śpiewano piosenki stare i nowe i różnego gatunku muzycznego. A wszystkie wykonania cieszyły i bawiły każdego.

Na imprezę przyszedł gość specjalny, o pseudonimie „Skylover”, który zaprezentował własnoręcznie zrobiony utwór. Zmiksowane piosenki, tworzące nowy utwór, przedstawił sam artysta, a goście zatańczyli półgodzinny maraton. Bowiem tyle czasu trwał ten utwór, który zresztą spodobał się słuchaczom i zyskał ich uznanie. Dziękujemy artyście, że zaszczycił „Więź” swoją obecnością i pokazał swoją twórczość.

Po emocjach związanych z prezentacją strojów, karaoke i występie przyszła kolej na luźną zabawę.

Tańczono w rytm muzyki odtwarzanej losowo z kolumny.

Zabawa trwałaby do białego rana, gdyby nie to, że trzeba było ją skończyć. Zmęczeni lecz bardzo zadowoleni goście pozytywnie ocenili prace Pauli i przebieg całej imprezy. Takiej różnorodności, pomysłowości i prowadzenia dawno nie widzieli.

Dziękujemy Pauli i wszystkim tym, którzy dołożyli własnej cegiełki do organizacji zabawy.