„Barwy dźwięku” w Trafostacji Sztuki.

OrkiestraXIV Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej obywał się po hasłem „Barwy dźwięku” i przebiegał się w dniach 12 – 21.05.2017 r. Organizatorzy festiwalu muzyki dawnej chcieli poprowadzić słuchacza drogą zachwytu nad dźwiękowo-kolorystycznym zjawiskiem obecnym w kulturze muzycznej minionych wieków. Pokazać kolor i urodę tembru głosu śpiewaków i instrumentów oraz zachwycić obrazem scen ujętych na kartach partytur dawnych mistrzów.

Członkowie Stowarzyszenia „Więź” zapragnęli również uczestniczyć w tym wydarzeniu i w niedzielny wieczór ostatniego dnia festiwalu udali się do Trafostacji Sztuki aby wysłuchać mistrzowskiego wykonania utworów Felixa Mendelssohn-Bartholdy i Ludwiga van Beethovena.

Koncert odegrała Orkiestra Famd.pl, a dyrygował Paweł Osuchowski. Specjalnymi gośćmi występu byli: skrzypek Grzegorz Lalek oraz światowej sławy sopran Olga Pasiecznik.

Słuchacze byli zachwyceni wspaniałym występem orkiestry smyczkowej i solisty. Aria wykonana przez śpiewaczkę zachwyciła aranżacją i barwą głosu utalentowanej sopranistki. Artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami i skromnymi kwiatami. Członkowie „Więzi” przyłączyli się również do tych owacji.

 

Widownia