Wykład na Arkońskiej po raz drugi.

GłowaW siedzibie Stowarzyszenia „Więź”, w sobotę 27 maja, odbył się drugi wykład z cyklu „Wykłady na Arkońskiej”. Tym razem tematyka dotyczyła kryzysu psychicznego i choroby psychicznej oraz aktywizacji, jej rodzajów i form.

Wykład  przygotowała na slajdach i prowadziła Paulina Michalska – animator kultury i czasu wolnego. Wyświetlany był na dużym ekranie telewizora i nagłaśniany poprzez kolumnę.

W pierwszej części wykładu omawiana była problematyka aktywizacji – czym ona jest.

Aktywizacja to sprawianie, że jednostka lub grupa staje się aktywna. Dalej omówiony został jej podział i metody dążące do osiągnięcia celu.

Po około 30 minutach prowadząca Paulina zadała pytanie konkursowe dotyczące tej części prelekcji. Czujny okazał się Krzysztof i został nagrodzony za poprawną odpowiedź.

Po krótkiej przerwie na oddech, słuchacze dowiedzieli się czym jest kryzys psychiczny i choroba psychiczna, a co najważniejsze jak radzić sobie z problemem, jeśli już nas dopadnie.

Na koniec dwugodzinnego okresu skupienia i nauki, uczestnicy dostali po 10 pytań dotyczących głównie aktywizacji – w Stowarzyszeniu, w domu, oraz własnych sposobów radzenia sobie z gorszym samopoczuciem. Potem każdy podzielił się z innymi słuchaczami swoimi przemyśleniami.

Wszyscy zgodnie twierdzili, że wykład był bardzo ciekawy, przygotowany i przedstawiony w sposób profesjonalny.