Dalej na grzyby!

Muchomor7 października 2020 roku, w piękny środowy dzień, członkowie Stowarzyszenia „Więź” pojechali autokarem na grzybobranie. Było to możliwe dzięki uprzejmości Pana Darka, kierowcy, który woził nas po Toruniu, dwa tygodnie wcześniej. Tym razem autokar Firmy Lex-Bus wywiózł członków „Więzi” w lasy w okolicy Nowogardu.

Grzybiarze szybko rozeszli się po lesie w poszukiwaniu grzybów. Ten kto miał szczęście, zebrał trochę podgrzybków. Rekordzistą był Jurek, który zebrał ich cały kosz. Ale Jurek to wytrawny grzybiarz, inni cieszyli się z każdego, własnoręcznie znalezionego grzybka.

Grzyby to nie jedyna atrakcja, jaka czekała wycieczkowiczów. Po wędrówce po lesie przyszła kolej na ognisko z pieczonymi kiełbaskami, oraz grill z pieczonym kurczakiem. Grilla rozpalała Bożenka P., przygotowała też potrawy na ruszt. O poczęstunek zgłodniałych członków „Więzi” zadbała też Bożenka K., która zrobiła pyszny placek ze śliwkami, smalec i przyniosła pyszne ogórki kiszone. Całe jedzenie w mig zostało skonsumowane, ale że pora już była wracać do Szczecina, zadowoleni podróżnicy szybko wsiedli do autokaru.

Pora była odpowiednia ponieważ w drodze powrotnej zaczęło padać. Kto zamówił piękną pogodę na wycieczkę nie wiadomo, ale była w sam raz na relaks w plenerze.

Dziękujemy Panu Darkowi za transport i pomoc w organizacji wyjazdu.