„Na zdrowie – jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu po kryzysie psychicznym” Gryfino

Loga KARR Pomorze Zachodnie i Więź

Spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gryfinie 15.09.2018, w ramach Programu Społecznik 2018, projekt „Na zdrowie – jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu po kryzysach psychicznych”, finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Mniejszych Szans „Więź” realizuje projekt „Na zdrowie – jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu po kryzysie psychicznym”. W ramach tego projektu organizuje cztery spotkania na terenie Województwa Zachodniopomorskiego. Spotkania mają na celu przybliżenie mieszkańcom miast i gmin problemów osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Gryfinie, 15 września 2018 r., a gościny udzieliła pani Krystyna Szyszkowska, kierownik  Środowiskowego Domu Samopomocy w Gryfinie, w tymże domu.

W programie były:

  • Występ artystyczny – taniec w wykonaniu Macieja K. i zawodowego tancerza Krzysztofa Lubka. Taniec ukazywał drogę Macieja od choroby do zdrowienia i wprawił widzów w zachwyt i równocześnie w zadumę.
  • Wiersze Mariusza K., napisane przez niego i zadeklamowane widzom. Jeden wiersz o Gryfinie poeta przedstawił w formie rapu, co się bardzo słuchaczom spodobało.
  • Prelekcja psychologa Jakuba Piekarskiego na temat „Jak wyjść z kryzysu psychicznego”
  • Występ iluzjonisty amatora pana Tomasza. Przedstawienie, jakie dał widzom pan Tomek, zachwyciło widownię, która aktywnie wzięła udział w pokazie.

W przerwie pomiędzy występami uczestnicy spotkania mogli poczęstować się słodkimi przystawkami i napić się kawy lub herbaty. Na koniec również czekał na nich ciepły poczęstunek, który zorganizowała pani Irena K.

Wydarzenia tego spotkania mogły się odbyć dzięki sprzętowi zakupionemu ze środków uzyskanych z dofinansowania projektu. Laptop, projektor i ekran posłużyły do wzbogacenia występów oraz umożliwiły przeprowadzenie prelekcji.