„Na zdrowie – jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu po kryzysie psychicznym” Police

Loga KARR Pomorze Zachodnie i Więź

Spotkanie w Policach, w dniu 20.10.2018, w ramach Programu Społecznik 2018, projekt „Na zdrowie – jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu po kryzysach psychicznych”, finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, operator KARR.

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Mniejszych Szans „Więź” realizuje projekt „Na zdrowie – jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu po kryzysie psychicznym”. W ramach tego projektu organizuje cztery spotkania na terenie Województwa Zachodniopomorskiego. Spotkania mają na celu przybliżenie mieszkańcom miast i gmin problemów osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Trzecie, z kolei, spotkanie odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach, w dniu 20 października 2018 r. W programie były gry i zabawy integracyjne dla przybyłych członków Harmonii i mieszkańców Polic. Najbardziej spodobała się zabawa z kłębkiem nitki, w której uczestnicy zostali związani ze sobą wspólnym węzłem.

Prelekcję na temat zdrowia psychicznego wygłosił psycholog, pan Jakub Piekarski, przybliżając zgromadzonym gościom problematykę zdrowia psychicznego i sposobu radzenia sobie w kryzysie psychicznym.

Swoje wiersze zademonstrował słuchaczom poeta Mariusz K., wywołując tym samym ich zachwyt. Gromkie brawa, jakie dostał, należały się poecie za, zarówno treść wierszy, jak i sposób ich wykonania.

W trakcie eventu goście mogli poczęstować się słodkościami i kawą, a także pyszną zupą przygotowaną przez kucharzy restauracji Włoski Ogród. Mogli też podziwiać obrazy Małgosi K. i ceramikę wykonaną przez członków „Więzi”, oraz artystyczną biżuterię przygotowaną przez Damiana.

Na koniec spotkania uczestnicy potańczyli przy muzyce przygotowanej przez DJ.

Wspólne zabawy przybliżyły do siebie członków obu Stowarzyszeń, a mieszkańcom miasta dały prawdziwy obraz osób po kryzysie psychicznym.

Dziękujemy pani prezes  Emilii Raczkowskiej oraz  członkom Stowarzyszenia Harmonia za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

#pomorzezachodnie,#społecznik