VIII Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2017

plakat26 sierpnia, w letni, sobotni dzień grupa członków Stowarzyszenia „Więź” udała się do Trzebiatowa. Był to wyjazd w ramach festiwalu wędrownego organizowanego corocznie przez Fundację Akademia Muzyki Dawnej. Tego dnia w programie festiwalu było zwiedzanie Trzebiatowa oraz koncert muzyki Johanna Sebastiana Bacha w Kościele pw. Macierzyństwa NMP.

Część turystyczną wyjazdu poprowadził przewodnik Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury pan Piotr Żak, który pokazał gościom Pałac nad Młynówką i ciekawie omówił historię jego dawnych mieszkanek. Potem odbyła się krótka wycieczka po uliczkach starego Trzebiatowa.

O godzinie 19.00 orkiestra famd.pl rozpoczęła koncert Johann Sebastian Bach Msza g-mol BWV 235. Razem z orkiestrą wystąpił chór Szczecin Vocal Project również działający pod skrzydłami FAMD. W murach kościoła śpiew i instrumenty zabrzmiały szczególnie pięknie i mile dla ucha. Półtora godzinny występ bardzo spodobał się słuchaczom, którzy oklaskami zachęcili artystów do bisu. Członkowie Stowarzyszenia „Więź” również pozytywnie przyjęli koncert oraz całą wycieczkę do Trzebiatowa.