Wernisaż wystawy Damiana Waligóry pt. „Misz Masz”

PuzzlaLeopold Staff mawiał „Ludzie nadają kształt sztuce,
a ona rzeźbi nasze ludzkie serca”

W dniu 7 kwietnia 2017 r., w Domu Klubie Galerii „Pod Fontanną”, członkowie Stowarzyszenia „Więź” mieli okazję świętować  artystyczne wydarzenie – wernisaż wystawy Pana Damiana Waligóry pt. „Misz Masz”.

Główną pasją Pana Damiana jest malowanie obrazów z drobnych elementów puzzli. Tworzenie pięknych dzieł sztuki w taki sposób wymaga niewątpliwie dużo cierpliwości, wyobraźni i wytrwałości, oraz umiejętności wyczucia przestrzennego. Zdolności manualne i wyczucie plastyczne Pana Damiana pozwalają mu również tworzyć arcydzieła z ceramiki i innych materiałów. Można było podziwiać figurki wyrzeźbione z masy ceramicznej i pokolorowane tęczą przez artystę, sznury korali, piękne kartki zaprojektowane przez niego, i wiele innych wytworów wyobraźni i zręcznych rąk młodego twórcy.

Pan Damian pokazuje wszystkim, iż mimo niepełnosprawności można realizować się w pełni w życiu codziennym i mieć pasje, które wyróżniają nas w świecie pełnym rutyny i często szarości. Dzięki niemu można uwierzyć, że wszystko jest możliwe i mimo ograniczeń „przenosić góry”.

Uroczystość otwarcia wystawy wyreżyserowana została przez pracowników Domu Klubu, jak zwykle bardzo odświętnie i okazale. Degustacja duchowa poprzedzona była przedstawieniem osoby artysty, jego twórczości i pasji, po którym gości zaproszono na drobny poczęstunek.

Uczestnicy wernisażu oglądali prace Pana Damiana z dużym zainteresowaniem i podziwem. Pozostawią one mnóstwo pozytywnych wrażeń i uniesień duchowych.

 

 

2 thoughts on “Wernisaż wystawy Damiana Waligóry pt. „Misz Masz””

  1. Byłam tam również i rzeczywiście wernisaż był super!! 🙂 Podziwiam Damiana za jego wytrwałość i ciężka pracę jaką wkłada w swoje arcydzieła 🙂

  2. super było 😀 a Damiana podziwiam za jego talent, pracę i wytrwałość. Cudowne rękodzieła! 🙂

Comments are closed.