Wigilia 2017 w Stowarzyszeniu „Więź”

StroikKoniec grudnia to czas świąteczny dla każdego Polaka i chrześcijanina, jest to bowiem czas narodzin Chrystusa, Syna Bożego. Członkowie Stowarzyszenia „Więź” to w większości katolicy, więc co roku spotykają się na uroczystej kolacji aby świętować Boże Narodzenie.

W tym roku spotkanie odbyło się w restauracji Ricoria 19 grudnia. Przy stole zasiedli nie tylko członkowie „Więzi”, ale też zaproszeni goście, którzy zasłużyli się dla Stowarzyszenia.

 Na początek, jak zwykle pani prezes Mariola powitała gości ciepłym słowem. Następnie ksiądz Przemek wygłosił modlitwę i rozdał wszystkim po opłatku. W czasie łamania opłatkiem padały życzenia wszelkiej pomyślności, życzliwe i pogodne, pełne optymizmu i wiary w lepsze jutro.

Po opłatku nadszedł czas na Świąteczny posiłek, był tam tradycyjny barszczyk z uszkami, podano też na talerzu przysmażaną rybę z surówką. Na przystawkę można było spróbować pysznego ciasta przyniesionego przez gości. Spożywaniu pokarmów towarzyszyły kolędy, które śpiewali sami biesiadnicy.

Po smacznej kolacji pani Prezes i jej pomocnica Paula zamienili się w Świętych Mikołajów i rozdawali prezenty wszystkim zasłużonym osobom. Był wśród nich honorowy członek „Więzi” Henryk K., Staszek G., sama Paula, Przemek K. i terapeuci. Nagroda czekała też na członków zarządu, którzy swoją pracą sprawiają że „wszystko się kręci”. Każdy został obdarowany przez Mikołaja, najwyraźniej wszyscy byli grzeczni w minionym roku.

W trakcie wieczerzy swoim występem zaszczycił gości Mariusz K., który zadeklamował swój nowy wiersz napisany na tą okazję.

Na koniec zgromadzeni goście obejrzeli prezentację przygotowaną przez Małgosię G., a mówiącą o tym co wydarzyło się od poprzedniej Wigilii 2016 roku. A działo się naprawdę dużo, nie sposób to przedstawić w pięć minut. Miejmy nadzieję, że następny rok będzie również obfitował w tyle ciekawych i wartościowych wydarzeń.