Wykłady na Arkońskiej – wykład pierwszy, prowadząca Paulina Michalska

Brainshop.pl9 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia „Więź” został zainaugurowany cykl wykładów, które opracowuje i prowadzi Paulina Michalska. Tytuł pierwszego wykładu to: „Czym jest umysł oraz podstawowe filary pielęgnowania naszego umysłu”.

Wykład składał się z dwóch części. W pierwszej Paulina Michalska przeprowadziła wykład z Krzysztofem Peciem, założycielem i właścicielem sklepu internetowego Brainshop.pl. Prowadząca wywiad Paulina zadawała pytania gościowi specjalnemu na temat umysłu. Czym jest w sensie fizycznym i mentalnym, oraz jak go pielęgnować. Po wywiadzie trzeba było rozwiązać rebus, a pierwsza osoba, która tego dokonała, otrzymała drobny upominek.

Po krótkiej przerwie odbyła się druga część wykładu, tym razem na slajdach. Członkowie „Więzi” dowiedzieli się z niej o budowie i roli mózgu, oraz jak zadbać o dobrą kondycję naszego umysłu. Na koniec słuchacze dostali zadanie pisemne do wykonania. Był to krótki sprawdzian ich nawyków życiowych mających wpływ na stan umysłu. Odważni podzielili się swoimi przemyśleniami z ogółem słuchaczy.

Pierwszy wykład był bardzo udany. Uczestnicy wyszli z niego zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę. Czekamy z niecierpliwością na następną turę.