XIV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI

Banner akcji pod platanamiJuż po raz czternasty szczecińskie organizacje pozarządowe zaprezentowały się mieszkańcom Szczecina na Wielkim Pikniku Pasji – czyli XIV Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI, który odbył się tradycyjnie na Jasnych Błoniach w niedzielę 31 maja 2015. Można było przyjrzeć się poszczególnym stowarzyszeniom, poznać ich działalność i osiągnięcia. Na licznych stoiskach leżały ulotki, wyroby rękodzieła artystycznego, a nawet były stanowiska, gdzie mierzono poziom cukru, ciśnienie tętnicze oraz poziom cholesterolu we krwi.

Stowarzyszenie „Więź” również wzięło udział w tym wydarzeniu. W pięknie przybranym, wspólnymi siłami, stanowisku 71 również leżały ulotki, głównie na temat problemów psychicznych, a także te informujące o naszym Stowarzyszeniu. Dyżurujący członkowie udzielali informacji o naszej organizacji, rodzaju pomocy i wsparcia jakie udziela, a koledzy Robert i Mariusz K. rozdawali ulotki przechodniom. Zainteresowanie problemem chorób psychicznych jest w społeczeństwie duże, więc co chwilę ktoś przystawał, oglądał plakaty i foldery, a także zadawał pytania. Hasło „zdrowie psychiczne wspólna sprawa” dobrze zgrało się z oczekiwaniami podchodzących ludzi.

Był to dobrze spędzony dzień, a taka działalność z pewnością pomaga zaistnieć stowarzyszeniom w świadomości ludzi. Dziękujemy wszystkim członkom Stowarzyszenia za udział i pomoc w tej akcji, dzięki Wam rozwija się ono coraz bardziej.