Pozarządowo w Szczecinie – Platany 2017

Pozarządowo 201718 czerwca w niedzielę, odbyła się kolejna edycja „Akcji Pod Platanami” – spotkania organizacji pozarządowych. Mieszkańcy Szczecina mieli okazję zapoznać się z działalnością organizacji prezentowanych przez ich przedstawicieli na stoiskach rozłożonych w pięknych alejkach pod platanami. Swoje miejsce mieli również członkowie Stowarzyszenia „Więź”, którzy i w tym roku nie ominęli okazji zaprezentowania się obywatelom miasta i okolic.

Pięknie udekorowali przygotowany dla nich namiot, rozłożyli na stołach ulotki i udzielali informacji przechodniom o celach i metodach jakimi kieruje się organizacja w swojej działalności. Co aktywniejsi i odważniejsi rozdawali ulotki „Więzi” zachęcając do zainteresowania się stoiskiem.

Uroku i splendoru dodawały rękodzieła twórczości plastycznej członków Stowarzyszenia. Ale nie tylko, ponieważ aktywna postawa osób zaangażowanych w promocję organizacji, zaowocowała niewątpliwie nowymi znajomościami. Tematyka zdrowia psychicznego staje się coraz bardziej żywa w umysłach zwykłych obywateli, często obserwujących tego rodzaju problemy u członków swojej rodziny lub u przyjaciół i sąsiadów. Szybka i życzliwa pomoc ma decydujące znaczenie w zapobieganiu choroby. Dlatego często przystawali i zadawali pytania – jak i gdzie pomóc.

Dziękujemy członkom „Więzi”, którzy swoją postawą w trakcie Akcji Pod Platanami, pokazali jak pracuje się w Stowarzyszeniu.

Do zobaczenia za rok.